rosler murr Schunk

Instalace tlakového potrubí nebyla jednodušší

Jak rychle a jednoduše spojit tlakové polyethylenové potrubí i v náročných podmínkách a bez přístupu k energiím? S řešením přichází švýcarská firma STRAUB. Tradiční výrobce potrubních spojek, kterého v Česku zastupuje firma HENNLICH, představil novou řadu řešení spojování trubek - STRAUB-PLAST-PRO.

 

„Nová sada STRAUB-PLAST-PRO je vhodná zejména pro plastové potrubí ve vodárenství, v odpadovém hospodářství, ale i v průmyslových provozech a v údržbě zejména tam, kde potrubí nemůže být spojeno konvenčními metodami jako je například elektro fúze,“ říká Zdeněk Fujda, product manažer odštěpného závodu HYDRO-TECH společnosti HENNLICH.
Díky unikátní sadě může být potrubí jednoduše spojeno bez potřeby externího zdroje energie a přípravy konců potrubí, a to i ve velmi náročných externích podmínkách. „Díky koncepci jednoduché instalace jsou schopni montovat spojky STRAUB-PLAST-PRO i lidé s malými technickými znalostmi,“ vypočítává výhody Zdeněk Fujda.
Sada STRAUB-PLAST-PRO je složena z axiálně pevných spojek (set) umožňující rychlou a jednoduchou instalaci tlakových potrubí z polyethylenu (PE). Celá sada je k dispozici pro potrubí v dimenzích SDR 11 (vnější průměr 63,0 – 110,0 mm; PN 16) a SDR 17 (vnější průměr >110,0 – 355,0; PN 10). Trubky z PE 80 nebo PE 100 se spojují kombinací vnitřní vložky (např. spojka, redukce, koleno 90°, koleno 45°, přímý T-kus, T-odbočka s přírubou atd.) a dvou spojek. STRAUB-PLAST-PRO jsou vysoce odolné proti korozi díky použití prvotřídních materiálů.
Důvěra je dobrá, ochrana je lepší.
Odplynění nádrží, tanků a potrubí, které umožňuje výměnu plynů, musí být chráněno zařízením proti výbuchu. Tyto jednotky jsou označovány jako koncové nebo in-line deflagrační nebo protiexplozivní pojistky (odpovídajícího designu).
„Umožňují nádobám vyfukovat (vydechnout) hořlavé plyny a nasávat čerstvý vzduch bez omezení a naprosto bezpečně. Kryt z akrylového skla a filtr zabraňuje pronikání deště, špíny a cizích těles. Variabilně je možné použít také kovové kryty,“ uvedl Zdeněk Fujda.
Protiexplozivní jednotky KITO zabraňují zpětnému vzplanutí / šlehnutí do nádoby.
Deflagrační a detonační pojistky KITO splňují mezinárodní standardy DIN EN ISO 16852. Byly systematicky testovány a typově schváleny a jsou dodávány s označením shody CE. Plně splňují standardy evropské směrnice 94/9/EC (ATEX 100).
Více informací o nové řadě řešení spojování trubek nebo o koncových protiexplozivních jednotkách najdete na www.hennlich.cz/hydro-tech.
 

 
Publikováno: 3. 7. 2013 | Počet zobrazení: 3003 článek mě zaujal 509
Zaujal Vás tento článek?
Ano