murr Schunk

ALMEMO – měřicí přístroj firmy AHLBORN

Přístroj, který si vychováte sami podle svých představ Rychle, přesně a hlavně s jednoduchou obsluhou! Tento požadavek je v oblasti měření a měřicí techniky snad slyšet na každém kroku. Měřicí technika německého výrobce firmy AHLBORN tento komfort svým zákazníkům poskytuje. 

 

Nový přístroj ALMEMO 2590 se vyznačuje svoji univerzálností, rychlým měřením a hlavně velmi jednoduchou obsluhou, kterou v případě základních měření zvládne každý. Pokud se stanete šťastným majitelem tohoto skvělého přístroje, můžete si pouze vybrat jaký snímač si k němu pořídíte a tím určíte, jestli se z tohoto přístroje stane v danou chvíli teploměr, vlhkoměr, pH metr, otáčkoměr nebo jiný jednoúčelový nebo kombinovaný přístroj pro měření fyzikálních, chemických nebo elektrických veličin. K přístroji lze připojit nejen několik stejných, ale i různých snímačů najednou. Jde o velmi zajímavé funkce, které posunují měřicí techniku firmy AHLBORN znovu o několik let před jakéhokoli konkurenčního výrobce.
Tato modulární měřicí technika AHLBORN systému ALMEMO nachází stále větší oblibu u lidí, kteří potřebují provádět krátkodobá i dlouhodobá měření. Obrovskou výhodou je, že pro různá měření, ať už fyzikálních, chemických nebo elektrických veličin postačí každému naučit se pracovat pouze s jedním přístrojem a tím obsáhnout zcela vše. Pouhou záměnou čidla, nebo připojením jiného snímače do přístroje se automaticky ALMEMO nakonfiguruje na měření podle zvolené sondy a na obsluhu nezbývá v případě základních měření už jiná práce, než odečíst měřenou hodnotu z displeje. Tato hodnota je samozřejmě zobrazena v konkrétních číslech a s příslušnou jednotkou.
Přístroje ALMEMO také mohou být vybaveny více vstupy, což dává možnost připojit i několik různých nebo stejných čidel současně a tím měření provádět na více místech. Pokud je požadován zápis o měření, lze data v předvoleném měřicím cyklu zapisovat automaticky do paměti přístroje nebo přímo posílat na externí tiskárnu. S příslušným propojovacím kabelem jde využít i standardní rozhraní USB a přeposlat měřené hodnoty do PC.
Měřicí přístroje ALMEMO mohou mezi sebou vzájemně, ale i s PC nebo s vlastními čidly, komunikovat bezdrátově pomocí Bluetooth nebo wifi. V případě připojení přístroje ALMEMO k PC a následně k internetu lze při online zapnutém měření sledovat právě probíhající měření z jakéhokoli místa na světě.  
O podrobnější informace můžete kontaktovat pražské sídlo firmy AHLBORN s.r.o., případně přímo navštívit české internetové stránky na adrese www.ahlborn.cz
 

 
Publikováno: 4. 6. 2013 | Počet zobrazení: 2826 článek mě zaujal 512
Zaujal Vás tento článek?
Ano