rosler murr Schunk

Peugeot 2008 – městský crossover pro rozmanité trhy

Novinka Peugeot 2008, kterou automobilka představila, a která má být uvedena na trhy s jarním sluníčkem, má symbolizovat strategii skupiny PSA Peugeot Citroën k luxusnějším kategoriím vozů. Aby vůz zaujal na třech významných kontinentech, podíleli se na vývoji designéři z Paříže, Šanghaje a Sao Paula. 

 

Po průzkumech se Peugeot zacílil na novou městskou generaci zákazníků, kteří dávají přednost dynamickému pohybu a hledají vozy odpovídající jejich image. Aby nový crossover co nejvíce zaujal tuto generaci zákazníků na evropských, čínských a jihoamerických trzích, bude se vyrábět co nejblíže k těmto trhům: ve Francii (Mulhouse), v Číně (Wuhan) a v Brazílii (Porto Real). Ve francouzské továrně v Mulhouse se budou vyrábět vozy nejen pro celou Evropu a také pro Turecko, Austrálii, Jižní Afriku, Japonsko a Rusko.
Pouze 416 cm dlouhý crossover 2008 patřící do segmentu B v sobě snoubí řízení sedanu a robustnost SUV. V modulární prostorné kabině je nabízen využitelný luxus. Novinka přenáší standardy objemných vozů do segmentu malých automobilů.
V dynamickém tvaru karoserie zaujmou zvláštní obloukové podběhy kol, černé nárazníky a prahové lišty doplněné nerezovými předními a zadními ochrannými prvky. Přední strana vozu přebírá stylistické principy značky. Okraj zcela nových světlometů přiléhá co nejtěsněji k optice světel. S čelní maskou vytvářejí světlomety jednolitý celek a propůjčují vozu individuální charakter. Propracovaná kapota evokuje lehkost a přitom robustnost vozu. Crossover nabízí rovněž velmi elegantní sofistikovaný tvar blatníků a boků, které ukazují na jeho sportovní vlastnosti. Dynamicky tvarovaná střecha, k níž si inspiraci designéři vzali z modelu RCZ, přesahuje nad zavazadlový prostor. Výklopná záď je orámovaná zadními světly, v nichž vytváří LED diody tři světelné drápy.
Pohonné jednotky poslední generace, jak uvádí výrobce, nabízí rekordně nízkou spotřebu. Díky technologii dieselových motorů e-HDi a tříválcových benzínových motorů bude městský crossover 2008 vynikat ve svém segmentu emisemi CO2 , které začínají na úrovni 99 g/km.
Kompaktní crossover Peugeot 2008 navazuje na úspěch modelu 3008 a bude představovat moderní nabídku v tomto segmentu pro městské aglomerace. Nepůjde přitom jen o jediný model, který v letošním roce přispěje k nové strategii značky, tedy k přesunu na luxusnější kategorii. Skupina připravuje další modely např. Peugeot 208 GTI, model 208 XY nebo Citroën DS3 Cabrio. /pk/
 

 
Publikováno: 3. 4. 2013 | Počet zobrazení: 2865 článek mě zaujal 559
Zaujal Vás tento článek?
Ano