murr Schunk

Dva v jednom

Klasický štíhlý notebook, díky inovativní technologii, nabízí dva displeje v jednom zařízení. Jde o model s názvem Taichi, který představila společnost Asus pro český trh. Nový výkonný ultrabook disponuje v otevřeném stavu Full HD displejem. V zavřeném stavu se zařízení promění na tablet s multidotykovým také Full HD displejem, který podporuje intuitivní dotykové ovládání systému Windows 8 Professional.  

 

Jedinečný systém dvou displejů 11,6“ nabízí nové možnosti práce. Oba displeje podporují rozlišení 1080p s vysokým kontrastem a ostrým obrazem. Jelikož pozorovací úhel je 178°, jsou obrazy dobře čitelné z každé strany. Zařízení lze libovolně přepínat z plnohodnotného notebooku do režimu tabletu, nebo je používat zároveň nezávisle na sobě. Je tím umožněno využití pro dva uživatele současně. Každý z displejů může pracovat samostatně ve spojení s různými aplikacemi. Displej notebooku se ovládá pomocí klávesnice a dotykového touchpadu a displej tabletu díky multidotykovému ovládání a stylusu, který je dodáván s přístrojem. Režim dvou obrazovek se dá využít i při prezentaci, v tzv. režimu zrcadlení, kdy autor ovládá prezentaci na jednom displeji a publikum výsledek sleduje na druhém.
Hmotnost Taichi je pouhých 1,25 kg při rozměrech 306 x 199 x 4,7 – 17,4 mm. Jeho elegantní tělo je povrchovou úpravou provedeno v černém hliníku. O vysoký výkon se stará dvoujádrový procesor Intel Core i7 třetí generace. Novinka disponuje rozhraním USB 3.0, dvoupásmovým připojením Wi-Fi a podporuje rychlé 5GHz sítě. Dle údajů výrobce může notebook pracovat na jedno nabití až 5 h. Vnější fotoaparát s rozlišením 5 Mpix díky automatickému ostření dokáže pořizovat kvalitní fotografie a nahrávat Full HD videa. Ve výbavě je zvuková technologie vyvinutá společností Bang & Olufsen nabízející širší frekvenční rozsah, čistší vokály a bohaté basy. 
V průběhu letošního roku se dle plánu Asusu dočkáme modelu Taichi 31 s většími úhlopříčkami displejů (13,3“) a s výdrží baterie až na 7 h.
 

 
Publikováno: 3. 4. 2013 | Počet zobrazení: 3093 článek mě zaujal 632
Zaujal Vás tento článek?
Ano