murr Schunk

Kompaktní novinka: teplovzdušný svářecí automat

Na letošním únorovém veletrhu Střechy Praha představila firma Weldplast, která zastupuje švýcarského výrobce profesionální techniky pro svařování plastů Leister Technologies, inovovaný horkovzdušný svařovací automat s označením Uniroof E 40. Přístroj s novou přeplátovací tryskou širokou 40 mm (což je standardní šířka trysky Varimatu V2) přináší větší výkon v kompaktní třídě menších horkovzdušných svařovacích automatů a je ideálním řešením zejména pro menší plochy do ca 500 m². 

 

Přístroj se vyznačuje větším výkonem, možností regulace teploty a pohonu, snadnou manipulací díky ergonomickému manipulačnímu držadlu pro jednodušší ovládání, vysoce kvalitními nerezovými materiály a poměrně značnou výkonovou rezervou i při nízkých teplotách nebo při svařování silných membrán. Pokročilá geometrie trysky a automatická regulace teploty vzduchu umožňuje sváření prakticky všech druhů běžných fólií, které lze aplikovat na střešní krytinu (PVC, TPO, ECB, EPDM, CSPE).
Uniroof E 40 je vhodný pro menší nebo začínající střechařské a pokrývačské firmy, které dosud používaly jen ruční přístroje, a jimž usnadní přístup k automatizovanému svařování. Větším firmám může zase výhodně posloužit jako doplněk většího přístroje Varimat V2. Díky svému velkému výkonu, kompaktním rozměrům (420 × 280 × 210 mm) a nízké hmotnosti (necelých 15,5 kg včetně kabelu a přídavného závaží) je ideální pro použití v obtížně přístupných částech střech a pro atiky.
Přístroj pracuje s příkonem 2900 W a frekvencí 50/60 Hz, teplotu lze regulovat v širokém rozmezí od 20 do 600 °C, a vytvářet 40mm svary rychlostí 1 – 5 m/min. Nově vyvinutá tryska široká 40 mm v kombinaci s přídavným závažím umístěným přímo nad přítlačným kolem zaručuje nejvyšší kvalitu svaru – a to při připojovacím proudu pouhých 13 A.
K dalším klíčovým charakteristikám novinky patří solidní robustní provedení v příslovečné švýcarské kvalitě (práškem povrstvený nerezový kryt z jakostní oceli a nerezové komponenty) a bezpečnostní pojistka proti opětovnému spuštění při nečekaném výpadku proudu.
Při vývoji přístroje kladl výrobce důraz zejména na nízkou hmotnost pro lehčí manipulaci na střeše. Vzhledem k tomu, že na staveništích není vždy dostupný stabilní výkon elektrické sítě, lze u tohoto přístroje používat pro napájení 13 A/230 V. Silný pohon zdolá bez námahy stoupání až 30°. Díky tomu lze Uniroof E 40 využít i na šikmých střechách. Volně nastavitelná vodicí tyč zajišťuje snadnou a pohodlnou manipulaci a ovládání přístroje. Pomocí vloženého závaží přímo nad přítlačným kolem je vytvářen větší přítlak, což umožňuje dosáhnout konstantní kvalitu svaru u všech typů membrán (speciálně pro TPO / FPO). Nový Uniroof je vybaven zatím nejsilnějším topným tělesem pro zařízení této řady (vytváří o 25 % více energie než u předchozího modelu), což přináší ještě větší výkonové rezervy a zaručuje kvalitní svar i při nízkých venkovních teplotách nebo při svařování silných materiálů.
 

 
Publikováno: 3. 4. 2013 | Počet zobrazení: 1629 článek mě zaujal 379
Zaujal Vás tento článek?
Ano