Schunk

Novinka v portfoliu společnosti Bibus

V letošním roce rozšířila brněnská společnost Bibus své portfolio o nové produkty firmy CKD, mezi nimiž také mechanicko-pneumatické silové válce MCP. 

 

Mechanicko-pneumatické silové válce MCP jsou schopny vyvinout až osminásobně větší sílu než konvenční pneumatické válce stejného průměru. S výhodou jsou nasazovány na operace, které běžně zvládají hydraulické válce jako je lisování, sekání, stříhání, nýtování, temování, ohýbání, perforování apod.
Pro provoz válce je potřebný pouze stlačený vzduch (0,6 MPa). Vyhnete se tak použití hydraulických válců, ventilů, filtrů, hadic a dalšího nezbytného hydraulického příslušenství a také okolní prostředí nebude znečišťováno olejem. Jednoduchá a tvarově čistá konstrukce válců MCP nevyžaduje použití speciálních konzol a držáků.

Válec MCP je složen ze dvou základních částí: 
První částí je klasický dvoučinný pneumatický válec s upravenou vnitřní stavbou pístu. Tato první část generuje tzv. přibližovací zdvih maximální délky 500 mm. Jde o rychloposuv, kterým se dostává nástroj k polotovaru.
Druhá část je mechanicko-pneumatický násobič síly, který generuje tzv. silový zdvih maximální délky 10 mm. Patentovaným konstrukčním řešením vnitřní stavby válce MCP lze vygenerovat 10 mm silový zdvih v jakékoliv části rychloposuvu pneumatické části válce MCP. Respektive jakmile se pracovní nástroj dostane do kontaktu s výrobkem, aktivuje se silová část válce a generuje se silový zdvih 10 mm.

Válce MCP se dodávají ve dvou velikostech:
2t: maximální síla 23 400 N při tlaku vzduchu 0,6 MPa
5t: maximální síla 55 350 N při tlaku vzduchu 0,6 MPa
Rychlost zdvihu rychloposuvu: max. 300 mm/s
Rychlost silového zdvihu: max. 50 mm/s
Avizovaná životnost válce MCP: 5 000 000 cyklů
Díky unikátní konstrukci válců MCP je možné samostatně dodávat silovou část válce, která generuje silový zdvih s maximální délkou zdvihu 10 mm.

 

 
Publikováno: 25. 2. 2013 | Počet zobrazení: 2218 článek mě zaujal 380
Zaujal Vás tento článek?
Ano