Schunk

Výměnné hlavice rozšiřují možnosti

Mezi poslední novinky společnosti Sandvik Coromant patří i nový vrták s výměnnými vrtacími hlavicemi pro vrtání ocelí a litin – CoroDrill 870.

 

V podzimní sérii produktových novinek firmy se objevila celá řada zajímavých řešení. Od října je např. nedávno představený vrták CoroDrill 870 nyní k dispozici jak pro vrtání ocelí, tak i pro vrtání litin. CoroDrill 870 je představitelem nové generace vrtáků s výměnnými vrtacími hlavicemi a byl navržen tak, aby umožňoval úsporu času a snížení nákladů na vyrobenou díru.
V provedení na zakázku, které připouští úpravu mezí pro volbu průměrů a délek, včetně využití stupňovité konstrukce, lze vrtáky CoroDrill 870 přizpůsobit tak, aby umožňovaly optimalizaci příslušné aplikace. Díry tak lze vyrobit mnohem efektivněji a v ještě přesnějším souladu s příslušnými požadavky a dosáhnout toho, že jsou ještě lépe připravené pro následující operace.
Mimořádně stabilní a bezpečné rozhraní mezi tělem vrtáku a vrtací hlavicí zaručuje přesnost a spolehlivost. Rychlý a jednoduchý způsob výměny vrtacích hlavic pak pomáhá prodloužit efektivní strojní čas na maximum.
Nové nástrojové třídy a geometrie břitu umožňují bezpečný průběh záběru nástroje a dovolují zvýšení rychlosti penetrace a současné zachování kontroly utváření třísky a prodloužení životnosti nástroje.
Standardně nabízený rozsah průměrů vrtáků je 12–25,9 mm (0,472–1,020 inch), v délkách 3, 5 nebo 8 × průměr vrtáku. Každé tělo vrtáku spolu s odpovídající vrtací hlavicí využívá specifickou velikost upínacího rozhraní, což umožňuje dosažení tolerance díry IT9–IT10.
 

 
Publikováno: 25. 2. 2013 | Počet zobrazení: 1534 článek mě zaujal 335
Zaujal Vás tento článek?
Ano