Schunk

Vložky KBH20 pro soustružení tvrdých materiálů

Společnost Kennametal uvedla na trh nové vložky s označením KBH20. Primární určení pro něj je tvrdé PCBN soustružení v nepřetržitém režimu až po lehce přerušované aplikace. Struktura a různé hrany přípravků umožňují zajistit pevné a opakovatelné tolerance obrobku, vynikající povrchovou úpravu a integritu povrchu – a to dokonce i při vyšších rychlostech. 

 

Typické aplikace pro použití představují zejména kalené součásti, jako jsou ozubená kola, hřídele a další součásti hnacího ústrojí.
Nově vyvinutý substrát může být použit v široké paletě náročných aplikací. Obsahuje super tvrdá zrna unikátní velikosti s nanostrukturovanou pojivovou fází. Tato speciální kombinace nabízí perfektní vyváženost poskytující novým vložkám vysokouhouževnatost a odolnost proti opotřebení. Výsledkem je široká škála řešení pro tvrdé soustružení, od průběžného až po přerušované řezání.
Rychlost, schopnosti a životnost nástroje zvyšuje speciálně vyvinutý, pokročilý PVD povlak s nanokompozity - znamená lepší výkon, odolnost proti opotřebení při obrábění tvrzené oceli a přilnavé PVD vrstvy na PCBN podkladech .
Kritickým faktorem výkonnosti je samotná příprava hran. Vylepšené technologie přípravy hran zajišťují delší životnost nástroje, spolehlivý výkon, lepší povrchovou úpravu, a přísnější tolerance obrobku. Na výkon a spolehlivost procesu mají velký vliv směr broušení, drsnost povrchu, ostření, a tolerance. Pro dosažení nejlepšího výkonu je důležitá už standardní příprava hran - správná kombinace nastavení úhlů a rozsahu ostření. Proto byly vyvinuty tři vyladěné standardní konfigurace hran, včetně  vložek, všechny jsou k dispozici v běžných stylech, velikostech, a poloměrech v pozitivních i negativních geometriích.
Pro obrábění tvrzených ocelí nabízí významnou výhodu lamač třísek CB1 s pozitivní i negativní geometrií, který efektivně řeší lámání velkých třísek, jež se jinak mohou formovat do podoby „ptačího hnízda“ a způsobit poruchy stroje. Včetně řešení přerušení třísky a problémy CHIP control.
 
 

 
Publikováno: 25. 2. 2013 | Počet zobrazení: 1752 článek mě zaujal 363
Zaujal Vás tento článek?
Ano