Rosler murr Schunk

Univerzální Duoliner: doma na silnici i na kolejích

Pod označením DAF CF85 Duoliner představila firma SaZ unikátní dvoucestné vozidlo vybavené železničními podvozky pro jízdu a práci na silnici nebo na železnici. Jak už napovídá jeho název, je Duoliner postaven na upraveném podvozku DAF FAK CF85. 

 

Od sériového vozidla se však liší tím, že na podvozku jsou ještě přední a zadní kolejové adaptéry a aretační zařízení náprav se zajištěním. Nástavbu tvoří plošina s valníkem a hydraulický jeřáb, vše doplněno množstvím pneumatických a hydraulických vedení, čerpadel a elektrického příslušenství. Pevná plošina slouží k montáži požadovaného zařízení ve výškách, hydraulický nakládací jeřáb umístěný na zádi vozidla je určen pro manipulaci s břemenem, případně pro práci s košem.
Od standardního provedení DAF FAK CF85 se Duoliner liší zejména množstvím otvorů v rámu vozidla pro snadnou montáž kolejových adaptérů a nástavby, zadního nouzového odtahu, zadního nárazníku a dalších drobných komponentů. Rám vozidla byl upraven pro zvýšení tuhosti. V rámci úprav byly rovněž přemístěny akumulátory, vzduchojemy, palivová nádrž a nádrž AdBlue. Upravená elektroinstalace umožňuje zejména nastavení režimu jízdy silnice nebo železnice, instalován byl i výstup tlakového vzduchu pro železniční brzdu. Vozidlo je vybaveno drážní houkačkou, osvětlením podle drážních předpisů a výstražnými majáky na obou stranách střechy kabiny.
 

 
Publikováno: 11. 2. 2013 | Počet zobrazení: 3146 článek mě zaujal 713
Zaujal Vás tento článek?
Ano