rosler murr Schunk

Poslední novinky elektrických vozíků Jungheinrich

Nové elektrické ručně vedené nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky Jungheinrich jsou obratné a kompaktní stroje, které se svým rozsáhlým volitelným vybavením zajišťují vyšší efektivitu při běžném používání. 

 

Úsporný nízkozdvižný elektrický vozík
Elektrický ručně vedený nízkozdvižný vozík typu ERE 120 nabízí ve srovnání se svým předchůdcem téměř o 8 % vyšší výkon, přitom jeho spotřeba klesla až o 15 %.
Nový produkt ERE 120 kombinuje vozík s režimem ruční obsluhy a režimem spolujízdy řidiče. Je vybaven sklopnou plošinou a může manipulovat s břemeny do hmotnosti až 2000 kg. Jeho použití je široké, ale vhodný je zejména pro přepravu břemen ve skladových prostorech na větší vzdálenosti a k nakládce a vykládce nákladních automobilů.
Vozík je k dispozici ve dvou výkonových stupních. Kromě základního modelu Basis bude k dostání i varianta Performance. „Při koncepci tohoto elektrického ručně vedeného nízkozdvižného vozíku jsme v prvé řadě kladli důraz na hospodárnost. Ve srovnání s předchůdcem klesá u varianty ERE 120 Performance spotřeba energie při dvaceti zatěžovacích cyklech dle VDI o cca. 15 %, při paralelním zvýšení cyklů o cca. 8 %. Doba potřebná na 20 cyklů se přitom zkracuje z 21 sekund na něco přes 19 sekund," říká Stefan Hirt, vedoucí produktového managementu oddělení vozíků s ojí ve společnosti Jungheinrich a dodává: „Vyjádřeno jinými slovy dosáhne zákazník za kratší dobu výrazně vyššího výkonu překládky – a to vše při nezanedbatelném snížení spotřeby energie.“
Vlastní kompaktní konstrukce vozíku přispívá ke zvýšení efektivity pracovních procesů. Výkonný, bezúdržbový agregát 24 V nejnovější generace se vyznačuje  obzvlášť vysokým stupněm účinnosti. Ovladatelnost je stejně dobrá jako u vozíků s režimem ruční obsluhy, zatímco rychlost připomíná spíše vozíky s režimem spolujízdy řidiče.
Pro jízdní komfort je celá soustava hnací síly, vedle měkce odpružené sklopné plošiny, odpružena systémem ShockProtect. Jde o systém, který tlumí vibrace a tím podstatně snižuje zátěž jak pro řidiče, zboží ale i samotný vozík. Volitelné boční opěry nejenže zvyšují bezpečnost řidiče, ale vozíky mohou díky nim dosahovat maximální rychlosti až 8,5 km.h-1.
Elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík
Tento elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík stavební řady EJC pod označením EJC 110/112/212 dokáže zvedat břemena o hmotnosti až 1200 kg a dosáhne do výšky 4, 70 m. Je velmi hospodárný, zejména při používání na krátké vzdálenosti.
„Při vývoji byla kladena zvláštní pozornost na hospodárnost této stavební řady vozíků“, říká Stefan Hirt. Vysokou hospodárnost vozíků EJC umožnilo „perfektní sladění" asynchronních motorů s vyvinutým systémovým řízením. Dalším hospodárným aspektem jsou velmi nízké náklady na údržbu. Při případné výměně kola se vozík nemusí úplně zvedat. Opěrné kolo se dá – v případě potřeby – demontovat několika jednoduchými manipulačními kroky. Servisní otvory v předním krytu vozíku umožňují v případě potřeby rychlou a především levnou výměnu bandáží. Rozsáhlé volitelné vybavení zahrnuje např. novou nabíječku, volitelně s funkcí rychlonabíjení během jedné směny. Nabíječku s krytím IP 54 (odolnost proti prachu a vlhku) je možné použít i pro větší baterie s kapacitou až 375 Ah. Vozík EJC typ 212 s vestavěnou nabíječkou je možné použít např. v chladírnách.
Vozíky EJC jsou vhodné i pro používání ve skladech s úzkými pracovními uličkami a omezeným prostorem. V takových místech dokáže vozík se svisle postavenou ojí a stisknutým tlačítkem plíživého pojezdu manévrovat velmi bezpečně a efektivně.
Společnost Jungheinrich, která se v loňském roce stala již podvanácté jedničkou na českém trhu, patří k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky a techniky materiálového toku. V oblasti vnitropodnikové logistiky nabízí rozsáhlý výrobní program vozíků, regálových systémů, souvisejících služeb a poradenství.  
www.jungheinrich.cz

 

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 2121 článek mě zaujal 472
Zaujal Vás tento článek?
Ano