rosler murr Schunk

Pramet rozšiřuje sortiment o nové materiály a nástroje

Český strojírenský výrobce Pramet, aby obstál v boji průmyslové konkurence, klade vysoké požadavky na všechny své provozy a jejich neustálé zdokonalování. Na závěr roku firma připravila rozšíření portfolia výrobků, jehož stěžejní novinky jsou soustružnické materiály s PVD povlakem a nástroje pro frézování. 

 

K vývoji nových produktů, kterých je na 400, bylo přihlíženo také na základě názorů a informací od zákazníků. Za zmínku stojí především nová generace soustružnických materiálů T8300 se speciálním PVD povlakem, jež je výsledkem kooperace s šumperskou společností SHM. „PVD povlak vyniká optimální kombinací vysoké tvrdosti a dobré houževnatosti, díky které je životnost při obrábění korozivzdorných ocelí skupiny M až dvojnásobná. To předurčuje tuto řadu materiálů, aby se stala první volbou při soustružení korozivzdorných ocelí při širokém rozsahu řezných rychlostí a posuvů,“ vysvětluje vedoucí sekce Výzkumu a vývoje v Prametu, Ing. Vladimír Maixner, MBA.
Společný vývoj Prametu a SHM byl řešen v rámci projektu spolufinancovaným ze strany MPO, testování prostřednictvím externích zkoušek probíhalo také na akademické půdě. Segment soustružení je nově obohacen o nejrůznější doplňky, jako jsou destičky menších rozměrů či odpovídající soustružnické nože.
Inovaci sortimentu zažívá i úsek frézování, především v oblasti rovinného frézování. V nabídce jsou frézy s destičkami HNGX / XNGX 06 s 12 řeznými hranami, novým materiálovým složením a neutrálním provedením pro pravou i levou rotaci. Mají jedinečnou geometrii, díky níž je obrobená plocha vysoce kvalitní. Frézy jsou vybaveny hladicí destičkou pro zlepšení jakosti povrchu. Vývojáři se přizpůsobili aktuálnímu trendu, kterým je ekonomické frézování, tj. využívat destičky vícenásobně a přinášet uživatelům větší úspory v této oblasti. Nová technologie výroby zajišťuje vyšší přesnost frézování, proces je rychlejší a spolehlivější. Jak sdělil Ing. Maixner, nástroje vykazují navíc výrazně delší životnost.
Další výrobková skupina, kde jsou využity inovované MT-CVD materiály, je určena pro frézování do rohu. Jde o novou řadu fréz s úhlem nastavení 90° pro ekonomické frézování s vyměnitelnými břitovými destičkami LNGX 12 a LNGU 16. Destičky jsou k dispozici ve dvou velikostech a jejich hlavní výhodou je univerzální využití a oboustranný design poskytující čtyři řezné hrany.
 

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 2094 článek mě zaujal 505
Zaujal Vás tento článek?
Ano