rosler murr Schunk

Inovativní nastavitelné výstružníky od firmy Kennametal

Firma představila novou řadu vysoce výkonných monolitních výstružníků RMB-E a RHM-E, které představují přesné, snadno ovladatelné, nastavitelné nástroje, které se liší od všech podobných dostupných výstružníků na trhu.

 

Oba nastavitelné výstružníky pracují s rotačním klíčem, který zajišťuje přesně definované lineární roztažení 2 μ na každých 30° pootočení. To znamená, že nejsou požadována žádná kontrolní měření, a nástroje nemusí být během procesu přenastavení vyjmuty ze stroje. Jednoduchý proces seřízení rovněž vyžaduje menší nároky na zaškolení obsluhy, protože není nutná manuální kalibrace. Tato funkce umožňuje jednodušší a snadnější nastavení nástroje, ale také významně snižuje prostoje při obrábění.
Tyto přestavitelné výstružníky mají velký rozsah nastavení, odpovídající až trojnásobku toleranční třídy IT6. Tato možnost zvyšuje životnost nástroje až trojnásobně. K elastickému rozšíření dochází v ocelovém tělese, takže nástroj se nepoškozuje. Vlastní bezpečná konstrukce má doraz po dvou kompletních otočeních, aby se zabránilo poškození nástroje jeho přetažením. Nastavitelný systém rovněž umožňuje uživateli se vrátit z jakéhokoliv nastavení v případě, že by byl nástroj příliš rozšířen, nebo pokud je zapotřebí menší průměr otvoru.
Obě platformy jsou nabízeny s vnitřním rozvodem chlazením a jsou k dispozici ve dvou geometriích: s rovnými drážkami pro vystružení slepých otvorů a spirálovými drážkami pro průchozí otvory. Společnost Kennametal nabízí tyto produkty ve dvou různých sortách. Sorta KC6305 je pro víceúčelové aplikace, sorta KC6005 je navržena speciálně pro litiny. Další řezné materiály jako například cermety, PCD nebo CBN bude možné dodat dle přání zákazníka. Všechny z těchto sort poskytují vynikající odolnost vůči opotřebení a výjimečné třecí vlastnosti pro delší životnost nástroje a dobrou kvalitu povrchu. RHM-E výstružníky jsou dodávány v průměrech 14-42 mm, zatímco výstružníky RMB-E v rozsahu 14-20 mm.
 

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 2115 článek mě zaujal 506
Zaujal Vás tento článek?
Ano