rosler murr Schunk

Univerzální obráběcí centrum UMC-750: CNC šance i pro menší firmy

Teximp s.r.o., dceřiná společnost švýcarské firmy Teximp SA, představila v rámci mimořádných Dnů otevřených dveří novinku ze sortimentu značky Haas Automation - univerzální obráběcí centrum UMC-750 a aplikace moderních technologií TrueMill a adaptivního hrubování, umožňující výrazně zvýšit produktivitu obrábění. 

 

Flexibilní obrábění v 5 osách je účinný způsob, jak zkrátit dobu nastavení a zvýšit přesnost u vícestranných a složitých obrobků. Majitelé malých a středně velkých dílen potřebovali vysoce produktivní obrábění v 5 osách. Vysoké pořizovací náklady a složité ovládání zatím dosud odrazovaly od investice do CNC obráběcího stroje řadu zájemců, kteří byli dosud zvyklí používat jen starší litinové stroje. To by se však mělo změnit. Společnost Haas Automation vyvinula univerzální obráběcí centrum UMC-750, které shrnuje všechny uvedené výhody za dostupnou cenu.
Tento stroj nabízí možnost obrábění jak v režimu 3+2 (3 lineární osy kontinuální interpolace + 2 rotační osy polohování), nebo v 5osém režimu (všech 5 os interpoluje současně), disponuje pojezdy 762 x 559 x 508 mm a integrovaným dvouosým sklopným stolem. Je dodáván s nízkoteplotním, přímo poháněným „in-line“ vřetenem s kuželem ISO 40 (běžně 8100 nebo volitelně 12 000 ot.min-1.) a ve standardní výbavě má automatický postranní zásobník nástrojů 40 + 1 (boční typ s nepřímou výměnou s otočným ramenem). Sklopný stůl umožňuje umístění obrobku do téměř každého úhlu pro 5stranné (3 + 2) obrábění nebo simultánní pohyb v 5 osách pro konturování a složité obrábění. Stroj umožňuje náklon +35 až -110° i otáčení o 360° a poskytuje tak vynikající prostor pro nástroje a velkou kapacitu obrobku.
Standardní provedení stroje doplňuje široký výběr volitelných prvků zvyšujících produktivitu, mezi než patří např. pásový dopravník třísek, vysokotlaké chlazení vřetena, řídicí software pro vysokorychlostní obrábění, intuitivní systém sondování Haas, rozšířená programová paměť apod.
„Centrum UMC bylo navrženo a postaveno na základě poznatku získaných od našich uživatelů, kteří požadovali univerzální stroj pro nízkonákladové obrábění bez vlivu na vysoký výkon a spolehlivost. Jde o vysoce výkonný CNC obráběcí stroj, který lze pořídit za zlomek obvyklé ceny, jež mají stroje s těmito možnostmi a takto vysoké kvality,“ uvedl Alain Reynvoet, výkonný ředitel Haas Automation Europe. UMC-750 tak představuje podle výrobce ideální volbu pro obráběcí dílny, které hledají ekonomické, přesné a spolehlivé řešení pro zkrácení doby nastavení a zlepšení kvality obrobku a dokončování povrchu.

Základní parametry UMC-750
Pracovní pojezdy lineárních os: X, Y, Z = 762 x 559 x 508 mm
Otočný naklápěcí pracovní stůl:
Rozměry: 500 x 630 mm, naklápěcí osa B: +35/-110 st., rotační osa C: 360 st., T-drážky upínacího stolu: 16 mm, max. zatížení pracovního stolu 300 kg.
Vřeteno s přímým pohonem typ In-Line Direct Drive, max. otáčky vřetene 8100 ot.min-1 (volitelně 12 000 ot.min-1)
Max. výkon 22,4 kW, max. rychloposuvy 25,4 m/min
Automatický výměník nástrojů (boční typ s nepřímou výměnou s otočným ramenem), kapacita zásobníku: 40+1 pozic
Nádrž chladicí kapaliny:  284 l
Hmotnost stroje: 6870 kg
Upínací kužel: ISO

 

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 2411 článek mě zaujal 523
Zaujal Vás tento článek?
Ano