murr Schunk

Vyšší produktivita při frézovacích operacích

Nejnovější přírůstek v řadě obráběcích nástrojů představila společnost Widia. Jde o kopírovací frézu M200, která je konstruována tak, aby zlepšila hrubovací a středně dokončovací aplikace. Podle výrobce nastoluje nové standardy pro výkon a produktivitu při výrobě forem, zápustek a tvářecích nástrojů především v energetickém a leteckém průmyslu.

 

Revoluční oboustranná břitová destička IC12 mm používaná v této platformě dokáže pracovat v mnoha typech aplikací a materiálech obrobku. Tato série frézovacích břitových destiček je k dispozici ve třech rozlišných geometriích, které jsou speciálně navržené pro rozmanité frézovací operace: ML geometrie pro obrábění nerezové oceli a žáruvzdorných slitin; MM geometrie pro aplikace všeobecného frézování, včetně ocelí; a MH pro těžké aplikace na litinách a vysoko pevnostních ocelí.
Nová Fréza M200, nabízená ve frézovacích sortách WK15PM, WP25PM, WU35PM, WP25CM, je navržena tak, aby pracovala efektivně hlavně ve vysokých rychlostech a je rovněž konstruována pro delší životnost nástroje při dokončování i těžkém hrubování. S 12 řeznými hranami nabízí řada M200 konkurenceschopné náklady na břit. K podstatným vylepšením patří i zámek proti pootočení břitové destičky, který výrazně zvyšuje stabilitu břitové destičky a zajišťuje bezpečnost během provozu.
Frézovací tělesa s vnitřním rozvodem chlazení pro novou sérii přicházejí na trh v různých typech upínání, se závitovou stopkou, systémem Weldon, válcovou stopkou a v nástrčném provedení. Každý typ frézovacího tělesa byl navržen se zmíněným jednoduše použitelným zámkem proti pootočení břitové destičky, který zabezpečuje  výbornou stabilitu při vysokých rychlostech posuvů a řezných silách. Všechna frézovací tělesa mají větší odlehčení, které umožňuje kapsování, kopírování a 5osé obrábění.
 

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 2488 článek mě zaujal 516
Zaujal Vás tento článek?
Ano