murr Schunk

Největší elektrický vibrátor na světě

Žďárská firma AMPO zařadila do svého portfolia pro český a slovenský trh výrobky společnost Italvibras, která se specializuje na elektrické vibrátory. Nedávno představená nová řada MVSI disponuje modelem schopným vytvářet až 30 000 kg odstředivé síly. To je v současné době nejvyšší hodnota vytvořená jedním elektrickým vibrátorem. 

 

Díky speciální konstrukci a předimenzováním mechanické a elektrické části je zajištěno použití v aplikacích vyžadující zvýšený počáteční a vrcholový točivý moment.
 
Spolehlivé za každých podmínek
Elektrické patkové vibrátory se vyznačují vysokou odstředivou sílou (až 26 000 kg). Jsou k dispozici v různých konfiguracích, které se liší z hlediska vibrací a aplikace potřeb: řada MVSI, MVSI-E, MVSI-TS, MVSI-ACC. Všechny jsou standardizovány pro zóny 21 a 22 podle normy ATEX II 2 D, odpovídají mezinárodním normám IEC 61241-0 a 61241-1, a standardu IP 66 mechanické ochrany a IK 08 proti nárazům a nabízejí odolnost vůči tropickým podmínkám.
Řada MVSI představuje řadu referenčních výrobků pro výrobce vibrujících strojů a zařízení pro různá průmyslová odvětví. Pro průmyslové procesy v prostředí s nebezpečím výbuchu plynu jsou určena zařízení řady MVSI-E. Systémy řady MVSI-TS s rozebíratelným krytem jsou určeny pro aplikace, kde pozice vibrátoru ve vibračním stroji ztěžuje axiální vyjmutí.
Pro výrobce vibračních strojů, které vyžadují odstředivé síly velmi vysokých hodnot, nabízí výrobce řadu MVSI-ACC série, která se vyznačuje tím, že hřídel motoru z jedné strany vyčnívá, což umožňuje in-line spojení v řadě za sebou mezi dvěma rovnými vibrátory pomocí dynamického spojení.
Italvibras sází na mnohaleté zdokumentované zkušenosti a know-how (jako první výrobce nabídl elektrické vibrátory u zařízení používaných v odvětvích, kde jsou stroje vystaveny extrémně drsným podmínkám), což se odráží v jejich vysoké spolehlivosti systémů, čímž se výrazně sníží požadavky na servis. Údržba je rychlá a může být plánována. Firma poskytuje obrovský rozsah certifikované vysoké bezpečnosti ATEX a proti výbuchu, a nabízí elektrické vibrátory, které splňují požadavky různých odvětví: konvenční elektrické vibrátory, vertikální s bočními přírubami, vertikální s bočními přírubami a oboustranně vyčnívajícími hřídelemi, nerezové vibrátory a zařízení se speciálními spojkami aj.

Nová řada MTF pro riziková prostředí
Portfolio přírubových svislých elektrických vibrátorů řady MTF rozšířil výrobce o nové produkty (MTF-S02) a inovativní systém hromadné regulace. Řada MTF využívá inovativní metody, které podtrhují jeho výkon a spolehlivost. Tyto elektrické vibrátory jsou zvláště vhodné pro kruhové třídičky a malá a střední síta a (v souladu s nejnovějšími normami IEC a EN) pro použití v potenciálně výbušné atmosféře.
Nové modely 3/65, 3/200, 3/300, 3/500 pokračují v konstruktivní filozofii, uplatněné již v jiných elektrických vibrátorech značky Italvibras: moderní design, větší ložiska a inovativní systém pro upevnění příruby. U nových modelů MTF-S02, je elektrické vinutí doplněno vakuovým zapouzdřením, což zajišťuje dokonalou izolaci.

Vysoce technologické elektronicky řízené systémy jsou (v závislosti na instalaci) schopny zvládnout 6-72 elektrických vibrátorů, další rozšíření umožňuje kontrolu elektrických vibrátorů až do maximální výše 864 jednotek.

Elektrický silák pro extrémní podmínky
Za náročných povětrnostních podmínek (v chladu a dešti) dochází často při práci s inertním materiálem, jako je zemina nebo písek, k zamrzání materiálu uvnitř zásobníku nebo vagónů, takže vykládka je obtížná. Normální stejnosměrné elektrické motorové vibrátory nemají k vyřešení tohoto problému dostatek odstředivé síly. Italvibras proto navrhl nový vibrátor MVCC 3/1200 s výkonným elektromotorem, speciálně vytvořený pro snadné vykládání přepravníků nebo vagónů.
Elektromotor s permanentními magnetickými póly, přináší odstředivé síly až 1130 kg (11,10 kN), při 3600 ot.min-1. Jeho tělo s mechanickou ochranou IP66 je lineární a kompaktní, takže prach a zbytky se nehromadí na jeho povrchu, hmotnostní kryty jsou vyrobeny z nerez oceli AISI 316L. Ochrana podle standardu IP66 a elektrostatické povlaky na povrchu zajišťují optimální výkony i za nejkritičtějších podmínek, jako je přítomnost kapaliny nebo agresivních  látek, nebo čištění pomocí vysokotlaké vody. Svorkovnice MVCC modelů pod motorem vibrátoru nabízejí kompaktní design a lepší ochranu elektrických kontaktů. /jv/
www.ampo.cz
 

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 2190 článek mě zaujal 407
Zaujal Vás tento článek?
Ano