hnv murr

Univerzální multifunkční bankomat nahradí pobočku

Na svém evropském turné navštívil i ČR unikátní Huawei Demo Truck, vybavený nejmodernějšími technologiemi včetně infrastruktury pro cloud computing, úsporná datová centra či videokonferenční řešení. Při zastávkách v Praze a v Ostravě umožnil shlédnout řešení Huawei a inovativní technologie z portfolia čínského výrobce, které prezentovali odborníci na podnikové sítě, úložná zařízení či bezpečnostní řešení.

 

Jednou z řady pozoruhodných novinek, které kamion Huawei představil, je inteligentní víceúčelový bankomat, který dokáže nahradit celou bankovní pobočku s neporovnatelně menšími náklady. Kromě klasických možností, jako je výběr peněz, nabízí např. videohovor a konzultaci s bankovním poradcem, možnost uzavírání smluv včetně jejich elektronického a fyzického podepsání a díky speciální tiskárně i okamžité vystavení platební karty. První takové bankomaty již s úspěchem fungují v Číně, kde se plně osvědčily, a v brzké době by se měly dostat i na evropský trh.
Jak zdůrazňuje výrobce, dálkové bankovní řešení Huawei eSpace Virtual Teller Machine (VTM) představuje zásadní inovaci ve filozofii bankovní práce, vyznačující se změnou obslužných kanálů, a perfektní integrací moderních komunikačních technologií a finančních prostředků. Využitím systémů, např. videokomunikace ve vysokém rozlišení, videodohled, finanční samoobslužné terminály a integraci pokročilých bezpečnostních technologií, jako je rozeznávání dlaňového žilního systému, zašifrovaný vlastnoruční podpis, identifikační karty a videokomunikace „tváří v tvář“, realizuje řešení novým způsobem nejvíce využívané tradiční bankovní funkce. Vzdálený bankomat poskytuje pomocí virtuálního pultu služeb s videokonferenčním systémem zákazníkům stejně komfortní servis jako na pobočce a umožňuje nahradit služby bankovních úředníků, které odlehčí zátěž na klasických přepážkách.
Technologická novinka je navíc přátelská k životnímu prostředí – není nutné tisknout žádné dokumenty, zákazníci je podepisují elektronicky, takže veškerá data a dokumenty lze snadno skladovat a archivovat – ručně psané podpisy systém přiřazuje příslušným dokumentům .
Systém musí samozřejmě splňovat vysoké nároky na bezpečnost. Deska pro elektronický rukopis integrovaná do bankomatu disponuje více než 512 tlakovými úrovněmi šedi, které dokonale zaznamenají rukopis zákazníka. Systém podpisy šifruje, aby se zabránilo jejich neoprávněnému kopírování.
Unikátní je i další z bezpečnostních technologií používaných pro futuristické vzdálené „bankomatové pobočky“: biometrické skenování žilního obrazu dlaně, označované jako state-of-the-art, neboli umělecké dílo svého druhu. Žilní informace jsou stejně jedinečné pro každého člověka, podobně jako otisky prstů, a navíc se jejich charakteristika nemění s věkem. Unikátní složitá a propletená struktura zajišťuje vysokou přesnost rozpoznání, ale celá identifikační operace je přitom obecně použitelná a z hlediska zákazníka velmi komfortní. Díky tomu, že k získání žilního obrazu z podkožní tkáně dlaně využívá infračervené skenování, nedochází ke kontaktu mezi rukou a zařízením, které je čisté a hygienické. Informace z obrazu žilní struktury je navíc účinná pouze „in vivo“, což ztěžuje nápady, jako ukrást tento obraz nebo jej zkopírovat. Na samotné dění u bankomatu a jeho okolí dohlížejí navíc samozřejmě bezpečnostní kamery.

 

 
Publikováno: 29. 11. 2012 | Počet zobrazení: 3666 článek mě zaujal 680
Zaujal Vás tento článek?
Ano