rosler murr Schunk

První na světě podporují bezdrátové datové přenosy rychlostí až 1,75 Gb/s

Firma Netgear uvedla nové řady bezdrátových přístrojů 802.11ac, nabízející Wi-Fi připojení 5. generace (5G Wi-Fi) s přenosovou rychlostí až 1,75 Gb/s. Dvoupásmové routery a adaptér až trojnásobně zvyšují přenosovou rychlost Wi-Fi oproti standardu 802.11n, ale jsou zpětně kompatibilní se standardy 802.11a/b/g/n a zaručují spolupráci s tradičními Wi-Fi zařízeními.

 

Wi-Fi 802.11ac představuje evoluci současných Wi-Fi standardů a díky gigabitovým rychlostem nabízí nekompromisní výkon zejména pro oblast náročných multimediálních aplikací. Vyšší rychlost technologie 802.11ac je ideální i pro mobilní zařízení, jako jsou např. smartphony či tablety, protože nabízí až třikrát vyšší výkon při takřka stejných energetických nárocích jako u Wi-Fi standardu 802.11n. Mezi nové produkty patří dva dvoupásmové gigabitové routery a dvoupásmový USB adaptér, který umožňuje využívat výkonnost Wi-Fi sítí 802.11ac i v počítačích a noteboocích ještě před tím, než budou potřebné přijímače součástí jejich standardní výbavy.
Tři rychlíci
První novinkou je duální Wi-Fi router Netgear R6300, představený nedávno ve světové premiéře jako první router využívající čipy Broadcom 5G Wi-Fi IEEE 802.11ac, s až trojnásobnou přenosovou rychlostí oproti současným zařízením této kategorie. Nabízí rychlosti až 1300 Mb/s v 5 GHz pásmu a 450 Mb/s ve 2,4 GHz pásmu, dva USB 2.0 porty umožňují současně sdílet obsah externího datového USB úložiště a využívat např. funkci síťového tisku.
Další je router Netgear R6200, jehož dvě frekvenční pásma nabízejí kombinovanou přenosovou rychlost Wi-Fi až 1,2 Gb/s, a poslední novinku pak představuje Netgear A6200 – první dvoupásmový 802.11ac adaptér, který podporuje sítě 5G Wi-Fi při rychlostech 450 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz (802.11n) + 1300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz (802.11ac). Špičková rychlost Wi-Fi připojení je ideální pro vysílání multimédií v HD.
Výbava na úrovni
Mezi další pokročilé funkce Wi-Fi routerů Netgear R6300 a 6200 patří např. podpora technologie AirPrint, umožňující tisknout na kterékoli tiskárně připojené prostřednictvím USB portu, nebo na síťové tiskárně přímo ze zařízení iPad nebo iPhone, či podpora Guest přístupů bez nutnosti použití přihlášení pro úplné zabezpečení sítě (nemají ale samozřejmě přidělena práva k procházení souborů ostatních uživatelů, využití tiskáren, datových úložišť ani dalších zařízení). ReadySHARE Printer vytvoří ze kterékoli stávající USB tiskárny připojené routery plně funkční síťovou tiskárnu, kompatibilní s počítači s OS Mac a Windows.
Funkce Live Parental Controls pro omezení přístupu uživatelů k nevhodným či nebezpečným webovým stránkám ze všech připojených zařízení (z počítačů s operačními systémy Mac a Windows, tak i smartphonů či tabletů) je sice primárně určena pro rodičovskou kontrolu, ale stejně užitečné služby poskytne např. i pro vyšší produktivitu práce zaměstnanců. Již ve výchozím nastavení obou routerů je aktivováno automatické bezpečné bezdrátové připojení s předdefinovaným síťovým názvem a heslem pro okamžitou ochranu datové komunikace v síti.
„Nová generace Wi-Fi představuje bezdrátové sítě budoucnosti, které ovládnou bezdrátový prostor přibližně v horizontu tří let. Rychle zdomácní napříč všemi produktovými segmenty, ať už půjde o routery, smartphony, PC, multimediální tablety či další spotřební elektroniku,“ řekl Peter Cooney, ředitel divize pro bezdrátová připojení ve společnosti ABI Research.
 

 
Publikováno: 29. 11. 2012 | Počet zobrazení: 2044 článek mě zaujal 492
Zaujal Vás tento článek?
Ano