Rosler murr Schunk

Plastová novinka pro automobilový průmysl

O využití plastů v automobilovém průmyslu se hovoří poměrně často hlavně v souvislosti s nahrazováním různých kovových součástí vozidel lehčími plastovými alternativami. Plasty se však uplatňují v segmentu automotive i v jiném ohledu – jako významný prvek produktů pro logistiku. Nejnovější přírůstek v tomto oboru představila společnost CHEPS v podobě moderního přepravního kontejneru určeného speciálně pro potřeby automobilového průmyslu.

 

Pod označením IcoQube uvedla společnost CHEP Automotive Solutions, nový typ automobilových kontejnerů speciálně navržený tak, aby zajistil nákladově-efektivní a k životnímu prostředí šetrné řešení některých problémů, jimž čelí výrobci automobilů a dodavatelé v souvislosti s mezikontinentální přepravou.
Stohovatelný kontejner IcoQube, který je k dispozici ve čtyřech velikostech, speciálně určených k maximalizaci námořní kontejnerová kapacity, kompletně vyplní buď 40 stop vysoký nebo standardní námořní kontejner, což vede ke zlepšení využití lodního prostoru od 8 do 10 %, ve srovnání s konvenčními obaly na jedno použití a úspoře přepravních nákladů. IcoQube má čtyřcestný přístupový systém pro vysokozdvižné vozíky, dvě skládací víka pro snadné plnění a vyprazdňování a je RFID kompatibilní. Jeho solidní a robustní konstrukce zajišťuje lepší ochranu zboží během přepravy a možnost opakovaného využití výrazně snižuje odpad spojený s tradičními obaly. Novinka umožní snížit drahé, rizikové a životnímu prostředí neprospívající jednorázové balení z vlnité lepenky, což je již dlouho důležitým cílem v automobilovém průmyslu. 
Kontejner je podle výrobce schopen odolat silám až do hodnoty přetížení 2 g, aby se zabránilo poškození automobilových dílů během přepravy, protože bedny jsou často skládány za takovýchto riskantních podmínek. Nabízí rovněž vyšší odolnost uloženého nákladu vůči extrémním klimatickým podmínkám a vysoké úrovni vlhkosti nacházející se uvnitř námořních plavidel a lodních kontejnerů - např. při přechodu přes rovník mohou teploty rychle vystoupat na více než 60 °C.
"S více než 35 lety ve službách automobilového průmyslu se CHEP pyšní řešením pro jedinečné potřeby trhu. IcoQube je pokračováním tohoto dědictví a otevírá zajímavé příležitosti pro výrobce OEM, i subdodavatele. Byli jsme velmi potěšeni obrovským zájmem zákazníků," řekl Jason Rabbino, Group President kontejnerové divize CHEPS. IcoQube představuje podle něj špičkové obalové řešení pro mezikontinentální přepravu, které pomáhá chránit životní prostředí tím, že sníží počet zásilek za následek snížení emisí uhlíku. Nové automobilové kontejnery charakterizuje jako velký vzrušující krok kupředu v úsilí řešit některé z nejdůležitějších problémů automobilového průmyslu v rámci dodavatelského řetězce.
 

 
Publikováno: 29. 11. 2012 | Počet zobrazení: 2184 článek mě zaujal 536
Zaujal Vás tento článek?
Ano