rosler murr Schunk

Ford a Schneider Electric představují panevropské řešení pro dobíjení elektromobilů

Společnosti Ford Motor Company a Schneider Electric spojily své síly, aby zákazníkům po celé Evropě nabídly řešení pro dobíjení firemních i soukromých elektromobilů. Jednoduché, hospodárné a ekologicky vstřícné dobíjecí stanice jsou nabízeny s 5etou zárukou a technickou podporou v mateřském jazyce.

 

Partnerství obou společností přinese rychlé, spolehlivé, bezpečné a pohodlné dobíjení. Využívat ho budou moci majitelé elektromobilů (BEV) a hybridních elektrických vozů dobíjených z rozvodné sítě (PHEV, plug-in hybrid electric vehicle), včetně Focusu Electric, který se brzy objeví na trhu. „Společně nabídneme řidičům i provozovatelům vozových parků flexibilní a hospodárné řešení pro dobíjení jejich automobilů,“ řekl Andreas Ostendorf, viceprezident pro udržitelný rozvoj, životní prostředí a bezpečnost ve Ford of Europe.
Dobíjecí stanice EVLINK od Schneider Electric prošla přísnými testy, aby splňovala bezpečnostní standardy společnosti Ford i evropské normy. Bude navíc k dispozici s 5letou zárukou, která je v oboru nejdelší, a technickou podporou v mateřském jazyce, uzpůsobenou „na míru“  pro každou oblast.
Spolupráce společností zaručuje, že stanice jsou optimalizované pro elektromobily Ford, např. model Focus Electric, který se začne prodávat v příštím roce, či hybridní vozy této značky dobíjené ze zásuvky. Majitelé Focusu Electric v regionech, kde jsou k dispozici dodávky elektrické energie v kompatibilní specifikaci, budou moci akumulátory plně dobít za necelé tři hodiny. Plné dobití poskytne Focusu Electric dojezd 162 km, přičemž spotřeba energie podle nedávno ověřených údajů Fordu činí 15,9 kWh/100 km.
„Díky tomuto partnerství nabídneme každému zákazníkovi Fordu jednoduché, hospodárné a ekologicky vstřícné řešení pro dobíjení elektrické energie. Naše spolupráce napomůže rozvoji evropského trhu s elektromobily,“ uvádí Julio Rodriguez, výkonný viceprezident pro globální operace ve Schneider Electric.
Ford a Schneider Electric navíc vlastníkům elektrického Focusu umožní nakupovat elektřinu od společností, které se zaměřují na ekologii a dodávají certifikovanou energii pocházející z obnovitelných zdrojů – čistý provoz na elektřinu s neutrálními emisemi CO2 tím dosahuje svého vrcholu ve vstřícnosti k životnímu prostředí. Například v Německu bude obnovitelnou energii dodávat společnost RheinEnergie, která nedávno instalovala systém solárních panelů na střeše kolínského závodu společnosti Ford s výkonem 1,2 MW.
 

 
Publikováno: 17. 11. 2012 | Počet zobrazení: 2080 článek mě zaujal 487
Zaujal Vás tento článek?
Ano