rosler murr Schunk

ABB modernizovala český závod na výrobu polovodičů

Letošní rok si společnost ABB může označit jako rekordní, pokud jde o otevírání nových továren v ČR. Nejnovějším přírůstkem do rodiny švýcarského nadnárodního koncernu působícího v oblasti energetiky a automatizace je nově otevřený modernizovaný závod na výrobu polovodičů v Praze.

 

Dvouletá rekonstrukce, která mj. představuje nejvyšší investici společnosti na českém trhu za posledních 10 let do jednoho závodu – její hodnota činí 240 milionů Kč, umožnila přestavbu závodu na špičkovou světovou úroveň a zavedení nově vyvinutých procesů. Současná plocha závodu ABB Polovodiče má přibližně 9 500 m2 a v rámci renovace se oblast tzv. čisté výroby rozšířila o 15 %. Díky změně organizace výroby umožnila dosáhnout celkově efektivnějšího využití tohoto výrobního závodu. ABB vyrábí polovodiče ve dvou lokalitách na světě: první je centrum ve Švýcarském Lenzburgu, další je právě v Praze. Obě spolu úzce spolupracují, pokud jde o výrobkové portfolio a vývoj nových výrobků. Český závod dodává své výrobky do celého světa, mezi největší zákazníky patří např. Německo, USA, Francie, Itálie a Čína.
„Závod ABB Polovodiče v Praze má významný podíl na světovém trhu svářecích diod pro takzvané bodové sváření. Zvýšení zakázek jsme zaznamenali u nové výroby v oblasti průmyslových aplikací,“ uvedl Jürgen Winterer, ředitel výrobní jednotky polovodičů.
 

 
Publikováno: 17. 11. 2012 | Počet zobrazení: 2611 článek mě zaujal 512
Zaujal Vás tento článek?
Ano