Rosler murr Schunk

WNT Dragonskin nově i pro soustružení nerezových ocelí

Nové vyměnitelné břitové destičky Mastertool Dragonskin HCN2125 firmy WNT přinášejí vynikající výkon především při soustružení nerezových ocelí. Široká výrobní řada nových VBD nabízí řešení téměř pro veškeré typy obrábění, nehledě na to, zda se jedná o hrubování, dokončovaní nebo obrábění při nízkých či vysokých řezných rychlostech. 

 

Náročné testy prováděné v praktických podmínkách prokázaly, že odolnost proti opotřebení těchto destiček je až o 50 % vyšší, než je tomu u stávajících nástrojů.
HCN 2125 Dragonskin je produktové označení pro novou řadu vyměnitelných břitových destiček firmy WNT, které jsou garantem podstatného zvýšení výkonu při soustružení nerezových ocelí. Vysoká bezpečnost pracovního procesu, nízká míra opotřebení a vyšší životnost jsou průvodními znaky extrémně příznivých řezných parametrů, z čehož vyplývají kratší výrobní časy. Následkem toho získá uživatel, díky zvýšené produktivitě a sníženým nákladům, rozhodující konkurenční přednosti.
Základem tohoto technologického vývoje je nový substrát tvrdokovu kombinovaný s vylepšeným PVD povlakem. Výsledkem této kombinace je mimořádná houževnatost a z toho plynoucí velmi vysoká odolnost nástroje proti vylamování. Společně s vysokou houževnatostí nová generace destiček nabízí i vysokou odolnost proti otěru a stálost při zvýšených teplotách typických při třískovém obrábění nerezavějících ocelí. Nová generace vývoje tak umožnila skloubit dvě rozdílné vlastnosti pro řezné materiály.
Za účelem odzkoušení nových vyměnitelných břitových destiček provedla firma WNT nákladné testy, které se realizovaly přímo v provozních podmínkách. Na obráběcích CNC strojích se při obrábění soustružením použily jednak vyměnitelné destičky HCN 2125 Dragonskin, ale také i jiné vyměnitelné břitové destičky, které jsou běžně k dostání na trhu. Zvláštní pozornost se přitom věnovala sledování životnosti nástrojů a míry opotřebení ostří nástroje. V rámci sériové výroby se obráběl Distanční kroužek a Příruba z běžné nerezové austenitické oceli. Při testech byly zachovány stejné řezné parametry a rozměry destiček.
Výsledek: v případě Distančního kroužku se obrobilo o 30 % více obrobků a při obrábění Příruby dokonce až 50 % více. Tím firma WNT jednoznačně prokázala mimořádnou hospodárnost při používání nových vyměnitelných destiček HCN 2125 Dragonskin.
Nový typ destičky se dodává se třemi odlišnými utvářeči, které jsou dimenzované pro různé typy obrábění. Destička s označením NF 23 představuje verzi s velmi ostrou řeznou hranou, která garantuje velmi dobrou kvalitu povrchu při dokončování a u obrábění obrobků s minimálními přídavky.
Vyměnitelná destička typu NM 23 s tvarovanou řeznou hranou je určena pro střední až hrubé obrábění. Příznačná je pro ni minimální tvorba otřepu a vynikající lámavost třísky při nízkých řezných silách. S touto destičkou bude uživatel spokojen i při práci na méně stabilních strojích. Destička s utvářečem NM 26 nabízí univerzální geometrii řezné hrany a je určena pro lehké až střední hrubování. Spolehlivost pracovního procesu je zajištěna i v případě přítomnosti okují, licí kůry a jiných faktorů ztěžujících proces obrábění.
Nové rozšíření řady Dragonskin pro obrábění nerezových ocelí, které doplňuje stávající řadu Dragonskin pro obrábění ocelí, nyní nabízí firma WNT uživatelům komplexnější řešení pro oblast soustružení.   /jg/

 

 
Publikováno: 11. 10. 2012 | Počet zobrazení: 3478 článek mě zaujal 603
Zaujal Vás tento článek?
Ano