Rosler murr Schunk

EMO Hannover 2013 představí za rok přehlídku technologií pro inteligentní výroby

Před několika dny zahájili organizátoři veletrhu EMO Hannover rozesílání registračních dokumentů strojírenským firmám do více než šesti desítek zemí na prestižní průmyslovou přehlídku, která se bude konat příští rok od 16. do 21. září v německém Hannoveru. Nadcházející ročník se ponese pod heslem "Intelligence in Production" - inteligence ve výrobě. 

 

Vystavovatelé z celého světa na něm představí svá řešení a odpovědi na výzvy pro výrobní technologie mezinárodně zaměřeného průmyslu v 21. století. Prodejci, kteří pomáhají svým zákazníkům prosperovat na globálním trhu jsou ve značné výhodě. Klíčem k tomu  je právě "Inteligence ve výrobě". V globalizované ekonomice nabízí volbu pro splnění požadavků zákazníků týkajících se obrovského spektra různých výrobních míst. Na největší světové mezinárodní platformě pro technologii výroby, veletrhu EMO Hannover, budou tato inteligentní řešení k vidění.
"Naši zákazníci čelí velkým výzvám po celém světě. Tváří v tvář obrovskému tlaku na náklady, mimořádně náročným požadavkům na efektivitu a minimalizaci dopadu na životní prostředí, bude muset být výrobní operace maximálně efektivní z hlediska budoucích nákladů. "Výrobní experti z celého světa hledají odpovědi na tyto výzvy, což je důvod, proč se těší s velkým očekáváním na EMO Hannover 2013," říká Dr. Wilfried Schäfer, výkonný ředitel pořadatelské organizace VDW (Asociace německých výrobců strojů).

Inovace pro celosvětovou výrobu
Během posledních 20 let vzrostl světový strojírenský trh o 70 % a více než dvě třetiny světové produkce obráběcích strojů jsou exportovány. Z Evropy pochází jeden stroj ze dvou, jsou dodávána do více než 70 zemí světa. To otevírá hlavní příležitosti pro dodavatele výrobních technologií, kteří reagují na požadavky zákazníků a jsou schopni inteligentně organizovat své kapacity pro nesourodé trhy. Využití technických expertíz, komplexní technologické know-how a špičková procesní konkurenceschopnost zákaznických požadavků po celém světě je úkolem, který obvykle představuje pro firmy úsilí vypořádat se s tlakem na náklady a vlivem konkurence.
"Zákazníci chtějí partnery schopné obstát na světovém trhu. To znamená, že příslušné technické schopnosti musí být doplněny o globální přítomnost a dosažitelnost spolehlivých služeb, tzn. celosvětovou zákaznickou podporu a komplexní nabídku služeb, celá cesta až po místní výrobu. Na EMO Hannover 2013 představí své schopnosti jako partnery pro své zákazníky na globálním trhu kolem 2000 firem z celého světa,“ dodává Wilfried Schäfer.
Základy úspěchu pro jakoukoli společnost, bez ohledu na to, kde se nachází její výrobní činnosti, tvoří efektivita, kvalita, flexibilita a dostupnost. Minimální výhoda nákladů může být rozhodujícím faktorem, určujícím, zda bude objednávka uzavřena, nebo ne. A to je dosaženo pomocí inteligentní technologie výroby.
Hlavním zaměřením veletrhu je zlepšování strojírenských konceptů, technologie řízení, software, nástrojů a procesů. S nepřetržitým proudem inovací ve všech oblastech je funkčnost inteligentních výrobních systémů neustále aktualizována. Současné požadavky zákazníků, jako jsou dávkové měnící se velikosti, nekonečný počet různých variant výrobků, nové materiály, požadavky na udržitelnost ve výrobních operacích apod. představují další impuls pro inovace. S cílem zvládnout tyto složité úlohy stále roste i poptávka po komunikačních schopnostech. "Inteligence ve výrobě" odpovídajícím způsobem zajišťuje, že soudobé moderní výrobní systémy jsou integrovány do celého IT světa firmy.
 
Inteligentní podpora pro obsluhu strojů
Pro dodavatele výrobní technologie už nestačí zvýraznit svůj profil na trhu pouze schopností high-tech. Podmínky, s nimiž se setkávají u továren zákazníků a jejich zařízení jsou velmi nesourodé. "Obecné požadavky, které obsluha strojů bude muset zvládnout dříve, jsou postupně stále rozsáhlejší a složitější. Zabezpečování jakosti, dokumentace, strojní monitorování a údržbu nebo zajistit energeticky efektivní provoz: to jsou jen některá z klíčových slov v této souvislosti," říká výkonný ředitel VDW.
"Inteligence ve výrobě" pomáhá subjektu vykonávat všechny přidělené úkoly s maximální spolehlivosti, s využitím celé škály podpůrných nástrojů, jako jsou multimediální prvky v řídicím systému, webové diagnostické systémy, tele-servis, inovativní koncepty zákaznických servisních linek apod. Specifické vzdělávací koncepce zajistí navíc zákazníkům také v dlouhodobém horizontu získat požadované dovednosti a schopnosti přímo u nich.
A konečně přizpůsobení inteligentních asistenčních funkcí aby vyhovovaly - ať již samostatně, nebo souběžně s místními dodavateli - konkrétnímu trhu je zejména na trhu unikátní neocenitelné prodejní místo pro dodavatele. EMO Hannover 2013 odhalí, kdo toto dokáže nabídnout.
O inovačních schopnostech průmyslu  obráběcích strojů nesvědčí jen jejich impozantní výkonové specifikace, ale také vysoce funkční a atraktivní design – což je aspekt, který je pro dnešní vysoce výkonné stroje stejně důležitý jako jejich technické parametry.
Hlavním tématem většiny inovací a řešení představených na minulém ročníku veletrhu byla udržitelnost výroby. Jak zdůrazňují pořadatelé, EMO odráží vysokou prioritu a důraz, který nyní výrobci kladou na energeticky efektivní zařízení a stroje, a efektivní využívání energie a surovin, které se stávají klíčovým faktorem.
Poslední veletrh EMO 2012 přilákal na 14 000 vysoce kvalifikovaných návštěvníků z více než stovky zemí, jimž nabídnul kromě přehlídky technických a technologických novinek v oboru od více než 2000 vystavovatelů i bohatý doprovodný program zaměřený na přenos zkušeností a témata, jako např. udržitelná výroba, pokroky v technologiích pro letecký průmysl, Rusko jako rostoucí trh, či nábor technických talentů pro budoucnost. Více než 40 % návštěvníků bylo ze zahraničí, což představuje další nárůst o zhruba 6,5 %. Přes polovinu návštěvníků uvedlo, že veletrh hraje hlavní roli v nákupním rozhodování  jejich firem a přibližně 55 % návštěvníků veletrhu EMO už na něj přichází s konkrétními investičními záměry – mezi zahraničními návštěvníky, toto číslo dokonce dosáhlo 75 %. Na veletrhu bylo přijato mnoho objednávek v celkové hodnotě zhruba 4,5 mld. eur.
" Veletrh EMO představuje největší inovační fórum v kovodělném průmyslu. Je jedinečný v celém odvětví, je více než pouhým veletrhem. Je to mistrovství světa v průmyslu obráběcích a tvářecích strojů a šampioni soutěží zde," konstatuje Wilfried Schäfer.

 

 
Publikováno: 11. 10. 2012 | Počet zobrazení: 2875 článek mě zaujal 614
Zaujal Vás tento článek?
Ano