Rosler murr Schunk

Oranžová budoucnost zelené intralogistiky

Efektivita vysokozdvižných vozíků je výsledkem odpovědného plánování výroby a především vývoje. V poslední době narůstá trend u zákazníků požadovat efektivní technologie, které nemají negativní dopad na životní prostředí. 

 

„Stále více a více zákazníků se staví zodpovědněji k budoucnosti našeho prostředí a tak narůstá zájem zejména o takové technologie jako je zpětné využívání energie, bionafta,  pohon na zemní plyn, používání filtrů pro zachycování nečistot apod. „Identifikovali jsme tyto požadavky od našich zákazníků hned zpočátku a tak jsme náležitě podnikli odpovědné kroky,“ říká Bert-Jan Knoef, CEO společnosti STILLl.
V tomto směru definovala firma ve svém programu tři nejvýznamnější aspekty trvale udržitelného plánu rozvoje: Stěžejními prvky jejích aktivit se staly efektivita BLUE-Q, technologie pojezdu vyvinutá společností STILL a optimalizace procesů.

Inteligentní pohonné systémy šetří energii
Blue-Q je inteligentní regulace charakteristiky motoru, která umožňuje ušetřit až 20 % energie, aniž by to mělo dopad na průběh pracovního procesu. Stejně tak jako elektrické nebo spalovací vozíky, tak i tahače a nejnovější model systémového vozíku MX-X jsou nyní dostupné i s možností připojení na BLUE-Q systém, což umožňuje zákazníkům dosáhnout větší úspory.
Společnost STILL nedávno inovovala modelovou řadu RX 70 a přivedla tak na trh svůj nejefektivnější produkt - model RX 70 Hybrid, což je jediný sériově vyráběný vysokozdvižný vozík s hybridní technologií pohonu ve své třídě. Podstatnou úlohu má v hybridních systémech využití rekuperace při brzdění k ukládání vzniklé energie a jejímu následnému využití po sešlápnutí plynového pedálu.
Další poměrně novou, ale velmi potenciální oblastí vývoje jsou inteligentní tažné soupravy, což je nový systém autonomních přívěsů a kompletní sortiment plastových manipulačních vozíků pro individuální možnosti použití. Úspora energie dosahuje až 90 % při denním užívání zejména v náročných provozech.
A v neposlední řadě je další zajímavou novinkou v portfoliu firmy zařízení Pallet Shuttle, což je poloautomatický zaskladňovací a vyskladňovací systém, skládající se ze satelitního vozíku (Shuttle) a vícepatrového kanálového regálového systému s vodícími kolejnicemi. Jedná se o první produkt z dílny STILL poháněný sériově vyráběnými lithium iontovými bateriemi.

Vše nejlepší k narozeninám!
Současnost společnosti STILL ČR spol. s r.o. je spojena s dlouholetou tradicí - právě letos firma slaví 20 let svého působení u nás. Za tu dobu zde dosáhla stabilního postavení na trhu ve svém oboru a to zejména díky silnému týmu odborných manažerů v každém regionu, vysoce kvalifikovaných servisních techniků řízených flexibilním dispečinkem s nonstop provozem. V loňském roce bylo otevřeno také nové školicí středisko, které disponuje nejen moderním zázemím a technickým vybavením, ale především kvalitním lidským potenciálem. Trenéři a školitelé čerpají ze svých mnohaletých zkušeností z praxe a provozu. Aby se produkty STILL ještě více přiblížily svým zákazníkům, byla nedávno založena dvě střediska pronájmu a prodeje použitých strojů v Praze a Olomouci. Pražské středisko v areálu sídla firmy je svou plochou o rozloze 1750 m2 zároveň největším showroomem manipulační techniky v ČR. 
Není však jediným místem, kde se lze seznámit s nejnovějšími produkty a službami firmy. Své poslední novinky představí STILL také na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde slaví své 20. narozeniny a chce ve své expozici přesvědčit návštěvníky, že intralogistika není nekonkrétní mlhavý pojem, ale účelně koncipované komplexní řešení od jednoho poskytovatele – na míru konkrétním podmínkám, ve kterých má příslušná manipulační technika fungovat. Od elektrických či dieselových vysokozdvižných vozíků přes regálové systémy až po financování, školení řidičů a další služby.
 

 
Publikováno: 11. 10. 2012 | Počet zobrazení: 3018 článek mě zaujal 650
Zaujal Vás tento článek?
Ano