Rosler murr Schunk

Horizontální obráběcí centra HMC z portfolia KOVOSVIT MAS

Již před více jak čtyřmi roky uvedl na trh KOVOSVIT MAS dvoupaletové horizontální obráběcí centrum HMC. Tyto stroje jsou dodávány na trh ve spolupráci s mimoevropským dodavatelem ve dvou velikostech palety – 500x500 mm a 630x630 mm. Spolupráce obou výrobních firem z Čech a Taiwanu spočívá v kombinaci vynikajícího konstrukčního, strojního a řemeslného provedení, se špičkovým know-how v oblasti elektro a PLC řízení. 

 

Na trh se tak dostává stroj s výbornými technickými parametry a zároveň se zaručenou spolehlivostí a vysoce komfortním uživatelským rozhraním ve standardním provedení. Tam kde jsou obdobná provedení u konkurence za cenu příplatků, v podobě různých opcí, přichází Kovosvit za nižší cenu se standardním řešením, tedy BEZ PŘÍPLATKŮ.

Horizontální obráběcí centra HMC jsou určena pro velmi přesné a rychlé obrábění skříňových i plochých součástí z oceli, šedé litiny, a různých slitin. Dále jsou tyto stroje vhodné například pro obrábění forem, zápustek a pro sériovou výrobu dílců díky paletovému systému. Za dobu od uvedení na trh měla firma možnost řešit na těchto strojích i poptávky z automobilového průmyslu, z oblasti výroby strojů a nástrojů.
Stroj HMC vychází plně z koncepce strojů společnosti KOVOSVIT MAS, a.s. a tak jako jiné stroje z nabídky společnosti se vyznačuje extrémně tuhou strukturou základu a stojanu, které tvoří odlitky z vysoce kvalitní šedé litiny. Pohyblivé části stroje jsou už standardně uloženy na valivých lineárních vedeních, které zajišťují velmi dobré vlastnosti z hlediska přesnosti stroje a v kombinaci s digitálními pohony lineárních os, kuličkových šroubů s vnitřním chlazením (opět ve standardu!) dává stroji možnost obrábění v dlouhých cyklech s maximálním zatížením při dodržení vysoké přesnosti. Díky tomu stroj dosahuje vysokých hodnot při pohybu rychloposuvem – až 48 m/min. Aby byla dodržena opakovaná přesnost, je stroj vybaven přímým odměřováním Heidenhain ve všech lineárních osách.
Výkonné, průvlakové vřeteno stroje s integrovaným motorem s vysokým krouticím momentem až 420 Nm a dvojím přepínatelným vinutím pro rychlostní obrábění s maximálními otáčkami 10000 ot.min-1 a pro hrubování do 3000 ot.min-1 je oběhově chlazené. Trvalý výkon motoru je 25 kW, v přetížení je možno dosáhnout až 30 kW výkonu. Velikost kuželové dutiny vřetene je v základním provedení ISO 50. Automatická výměna nástrojů ze zásobníku pomocí výměnné ruky umožňuje práci v automatickém cyklu. S použitím zvláštního příslušenství stroje je umožněno nasazení produktivních nástrojů se středovým přívodem chladicí kapaliny. Zásobník nástrojů má standardně 60 pozic a je možné ho rozšířit na 90 respektive 120 pozic, čas výměny nástroje tříska-tříska je 8 sekund.
Otočný NC stůl (osa B) umožňuje obrábění dílců na stroji z více stran a rozšiřuje tak produktivitu možností upnutí vícenásobných upínacích přípravků. Ve standardním provedení bude stůl dodávaný jako plně řízená osa B. Stroj je dodávaný s automatickým výměníkem palet se dvěma paletami a díky robustnímu provedení a tuhému upnutí palety (hydraulické zpevňování) umožňuje obrábět dílce o velké hmotnosti (HMC 500 – 800 kg, HMC 630 – 1200 kg). Systém je možno rozšířit až na 6 palet. Čas výměny palety je 17 sekund. Možné jsou však i nestandardní zákaznické úpravy v oblasti rozšíření počtu palet na nekonečnou řadu nebo až 180 a 240 pozic nástrojů v zásobníku.
Konstrukce stroje umožňuje snadný přístup do pracovního prostoru a díky dobrému konstrukčnímu zpracování krytování pracovního prostoru je možno založit rozměrný obrobek pomocí jeřábu. Stroje jsou v základním provedení vybaveny řídicím systémem FANUC 18 iMB, dále je možné dodat stroje i v provedení se systémem HEIDENHAIN iTNC530.

 

 
Publikováno: 24. 8. 2012 | Počet zobrazení: 3204 článek mě zaujal 608
Zaujal Vás tento článek?
Ano