rosler murr Schunk

Spolehlivé technologie šroubových kompresorů se vstřikem oleje

Společnost Atlas Copco uvedla na trh řadu šroubových kompresorů GA se vstřikem oleje o výkonu 30 až 90 kW, jejíchž design přináší výrazné zlepšení z hlediska udržitelnosti a zároveň navýšení výkonu až o 10 %, a také doplnění řady GX se vstřikem oleje o výkonu 7 kW.

 

Ve své třídě nejlepší výkon kompresorů GA
Motory s řízenými otáčkami (VSD) jednotek GA 37–90 VSD poskytují v průměru 35 % úspory energií a zároveň eliminují chod kompresoru naprázdno. Modely GA 30+ až 75+ s prémiovou efektivitou poskytují nejlepší účinnost a nejlepší výkonnost (FAD) ve své třídě. Trvale spolehlivá dodávka stlačeného vzduchu doplňuje charakter řady GA 37–90.
Vývojáři Atlas Copco zlepšili výkon zlepšením hlavních komponent kompresoru. Bylo vylepšené chlazení, které má vliv jak na výkon, tak také na lepší možnosti servisu. Díky lepšímu rozložení komponent ve skříni došlo ke snížení teplot na výstupu elementu o 10 °C. Všechny řady dostaly velmi účinné motory IE3/NEMA a šroubové elementy.
Speciální motor s řízenými otáčkami (VSD) přizpůsobuje výkon kompresoru aktuální poptávce. Kompresor tak dosahuje v průměru 35% úspory energií a snižuje náklady po dobu životnosti až o 22 %. Další výhody technologie VSD zahrnují nulovou dobu chodu kompresoru v odlehčeném stavu, žádné ztráty vznikající odtlakováním separátoru, integrované ovládací prvky kompresoru a spouštění systému pod tlakem. Technologie VSD snižuje nejen spotřebu energie, ale zároveň nabízí v oboru vůbec nejlepší provozní rozsah.
Integrovaná sušička jednotek GA využívá ekologické chladivo R410A, které nemá negativní vliv na ozonovou vrstvu. Toto chladicí médium rovněž snižuje spotřebu sušičky o 50 %. Doplňkovou integrovanou sušičku lze doinstalovat do všech výkonnostních modelů.
Vlastní řídicí jednotka kompresorů Elektronikon poskytuje rozšířené, spolehlivé a trvalé monitorování výkonu kompresoru. Monitorování systému s prognózami přispívá spolu se snadno přístupnými komponenty ke snadnému provádění servisních prací, snižuje potřebu údržby a prodlužuje dobu provozuschopnosti kompresoru.
GA rovněž představuje systém Workplace Air System, který lze jednoduše integrovat kamkoli v rámci provozu, a to i do blízkosti samotné aplikace – tomu přispívají nízké emise hluku. Díky integrovanému řešení úpravy kondenzátu jednotek GA mohou společnosti s certifikací ISO 14001 bezpečně likvidovat kondenzát kompresoru do kanalizace.

Skříň modelu GA je nejen chladnější, ale díky přetlaku v rozvaděči nasává rovněž méně vodivého prachu. To dále prodlužuje životnost elektrických součástí.
Spolehlivá technologie řady GX za příznivou cenu
Osvědčená šroubová technologie pro každou dílnu
Jako doplnění řady šroubových kompresorů se vstřikem oleje GX 2–5 kW představuje tento 7kW kompresor GX 7 spolehlivý a cenově konkurenční kompresor  pro evropský a americký trh. Je ideální pro malé provozy a jeho cena zpřístupňuje šroubovou technologie se vstřikem oleje.
GX 7 disponuje výkonem 14 litrů za sekundu při provozním tlaku 10 bar. Tento 7,5 kW (10hp) šroubový kompresor se vstřikem oleje byl velmi žádán a představuje tak cenné doplnění stávající řady kompresorů GX 2–5.
Nový model nabízí uživatelům s nízkou poptávkou po stlačeném vzduchu spolehlivost šroubové jednotky se vstřikem oleje, nízkou energetickou spotřebu a malé rozměry. Zejména při srovnání s pístovými kompresory nabízí model GX vyšší efektivitu s mnohem nižšími emisemi hluku. Kompresory GX 7 jsou navíc vybaveny regulací zatíženo/odlehčeno, která je mnohem efektivnější než běžný způsob regulace v podobě start/stop.
Kompaktní provedení jednotek GX umožňuje snadnou instalaci do provozu. Kompresory vypouští chladicí vzduch v horní části, což umožňuje instalaci ke zdi či do rohu. Nabízen je v provedení s montáží na vzdušník či podlahu. I doplňková integrovaná sušička šetří prostorem, což ocení zejména malé dílny díky úspoře za instalační práce a související náklady.
Dvě varianty GX 7
Nový model GX přichází ve dvojím provedení s výkonem 7 kW vhodném pro rozličné aplikace. Řada GX 7–11 nabízí vyšší průtok (16 až 27 l/s), varianty různých tlaků (7, 8,5, 10 a 13 bar) a řídicí systém Elektronikon. To činí z této rozšířené řady šroubových kompresorů se vstřikem oleje ideální řešení pro aplikace vyžadující vyšší průtok a delší provozní cykly. Díky kompaktnímu provedení, regulaci zatíženo/odlehčeno a osvědčenému šroubovému elementu se vstřikem oleje přináší nový model GX úsporné a spolehlivé řešení stlačeného vzduchu pro malé provozy a dílny.
 

 
Publikováno: 24. 8. 2012 | Počet zobrazení: 3332 článek mě zaujal 602
Zaujal Vás tento článek?
Ano