rosler murr Schunk

Jak pomáhá centrální mazání snižovat náklady?

Hledáte nové možnosti snižování provozních nákladů ve výrobě ? Nahraďte u svých zařízení ruční mazání centrálním mazacím systémem. Významným dodavatelem centrálních mazacích systémů v ČR a SR je odštěpný závod CEMATECH společnosti HENNLICH. 

 

Je prokázáno, že ložiska strojů osazených centrálním mazáním mají delší životnost než ta, která jsou mazána klasicky ručně. Je to způsobeno tím, že při použití centrálního mazání je mazivo do ložisek dodáváno v malých dávkách ve velmi krátkých časových intervalech, za provozu stroje. Je v nich tak stále optimální množství maziva a jsou z něj lépe vytěsňovány nečistoty. Odpadá také selhání lidského faktoru, což je bohužel u ručního mazání poměrně častý průvodní jev.
Prostředky vynaložené na centrální mazání se provozovateli během velmi krátké doby vrátí, neboť ušetří na náhradních dílech, na opravách a prostojích s nimi spojených, na pracovních silách, sníží se spotřeba maziva a dochází také k výraznému zvýšení komfortu práce.  
CEMATECH poskytuje v oblasti centrálního mazání komplexní služby – od technického poradenství a návrhu systému, přes dodávku komponentů, montáž a uvedení do provozu, až po servis a dodávku náhradních dílů. K dispozici máme komponentovou základnu a know-how největšího světového výrobce komponentů centrálního mazání, americko-německé firmy LINCOLN.
Na svém kontě má firma tisíce realizovaných systémů centrálního mazání, klienty jsou firmy působící téměř ve všech odvětvích průmyslu. Portfolio produktů a služeb doplňují dodávky komponentů mazací a garážové techniky.
Více na www.hennlich.cz/cematech.

 

 
Publikováno: 24. 8. 2012 | Počet zobrazení: 3130 článek mě zaujal 604
Zaujal Vás tento článek?
Ano