rosler murr Schunk

Možnosti experimentálních metod metalografie

Laboratoře a zkušebny TÜV NORD Czech, s.r.o. poskytují možnost efektivního ověření kvality ve všech oblastech, kde jsou vyžadovány nejen nedestruktivní, ale i destruktivní zkoušky. Naši specialisté s dlouholetými zkušenostmi přispívají k vysoce odbornému posouzení různých materiálů i k vyhodnocení nejrůznějších problémů a tím šetří čas i finance zákazníků. 

 

Metalografická laboratoř
Metalografie je experimentální metoda používaná ke zjišťování struktur materiálů a jejich změn, na jejichž základě lze určit historii materiálů i předpovědět jejich chování v budoucnu. Těchto možností lze využít ke sledování technologických postupů, ke zjišťování vad materiálů, ke sledování průběhu procesů i ke zjišťování příčin selhání jak materiálů, tak samotných procesů. Nemusí se přitom jednat vždy jen o kovové materiály. Pokud existují výrobní problémy nebo uživatelské potíže, metalografie může přispět významnou měrou k jejich řešení.

Laboratoř energetické chemie
Vyrábíte pelety a brikety z biomasy nebo dřevní štěpku a nejste si jisti, zda vaše výrobky splňují parametry, které vyžaduje platná legislativa?
Obraťte se na naši laboratoř, kde vám stanovíme obsah vody a popela, výhřevnost a další potřebné parametry, které určitě uplatníte při vašem obchodním podnikání v oblasti spalování biomasy.
Informace o vlastnostech paliv (černé a hnědé uhlí, tuhá biopaliva, tuhá alternativní paliva a kapalná paliva) a vzniklých popelovin jsou dále důležité nejen pro konstrukční řešení spalovacích zařízení, ale i pro další optimalizaci provozu daného zařízení.
Na základě poptávky vám rádi pomůžeme vyřešit vaše problémy.

Laboratoř analytické chemie
Potřebujete znát chemické složení materiálu? Nejde vám pozinkovat plech?
Ohýbají se nebo praskají vám trubky? Chcete vyrábět nějakou součástku, máte materiál, ale nevíte jaké má chemické složení a zda bude vyhovovat? Nevěříte certifikátu o chemickém složení k zakoupenému výrobku? Potřebujete zjistit, jestli máte platinové, zlaté nebo jen železné víčko? Vykopali jste starý poklad? Rýžujete zlato? Dělají vám těžkou hlavu těžké kovy? Máte speciální požadavek na analýzu prvků?
Na všechny tyto otázky najdete odpověď v naší laboratoři analytické chemie.  Ochotně poradíme, provedeme chemický rozbor, určíme materiál, ověříme certifikát.
Odmítli vás jinde? Obraťte se na nás! Vyjdeme vám vstříc i se speciálními požadavky.    

Mechanická zkušebna    
V mechanické zkušebně provádíme většinu známých mechanických zkoušek na kovových materiálech. Dále sváry plastů a pevnost tkaných popruhů. Protože většina našich univerzálních strojů je řízena počítačem, můžeme po domluvě naprogramovat i nestandardní zkoušky například charakteristiky pružin jak na tah, tak na tlak a další méně známé zkoušky. Jsme schopni vyrobit i přípravky například na zkoušky pevnosti výrobků různých neobvyklých tvarů, jako jsou kupř.: háčky, kroužky, karabiny, obrtlíky atd.

 

                                                                         www.tuev-nord.cz

 

 
Publikováno: 24. 8. 2012 | Počet zobrazení: 2886 článek mě zaujal 541
Zaujal Vás tento článek?
Ano