murr Schunk

Simulace vstřikování plastů se zpětnou vazbou v reálném čase

Společnost Autodesk uvedla na trh program Simulation DFM (Design for Manufacturing) - první software pro simulaci vstřikování plastů s integrovanou zpětnou vazbou v reálném čase. Tento softwarový plug-in zjednodušuje navrhování plastových dílů a poskytuje návrhářům plastových dílů rychlý a jednoduchý způsob analýzy vyrobitelnosti, nákladů a dopadu na životní prostředí.

 

Software Autodesk Simulation DFM, který je postaven na technologii rovněž známé jako Projekt Krypton vyvinuté Autodesk Labs, je integrován v sadě aplikací Autodesk Product Design Suite a výborně spolupracuje zejména s řešením Autodesk Inventor, přičemž poskytuje komplementární technologii k softwaru Autodesk Simulation Moldflow. Software Simulation DFM spolupracuje i s produkty jiných výrobců jako např. Dassault, SolidWorks a PTC Creo pro podporu podniků pracujících v různorodých CADových prostředích.
„Se softwarem Simulation DFM mohou konstruktéři plastových dílů navrhovat díly snáze vyrobitelné a přitom s nízkými náklady a minimálními dopady na životní prostředí. Uživatelé nepotřebují mít hluboké znalosti o simulaci, aby mohli využívat předností Autodesk Simulation DFM – software je velmi intuitivní a snadno integrovatelný do jakéhokoliv procesu navrhování,“ řekl Robert “Buzz” Kross, senior viceprezident divize Design, Lifecycle and Simulation ve společnosti Autodesk.
Integrace zpětné vazby v reálném čase do procesů navrhování
S podporou technologie Autodesk Simulation Moldflow pro simulaci vstřikování plastů poskytuje software Simulation DFM zpětnou vazbu v reálném čase prostřednictvím všeobecně známých návrhových indikátorů již v okamžiku, kdy návrh teprve získává své tvary. Zelené, žluté a červené barevné odstíny označují na navrhovaném dílu místa potenciálních problémů z pohledu výroby, nákladů a dopadů na životní prostředí, a to průběžně v procesu navrhování. Kdykoliv software identifikuje potenciální problémy, návrhář získává explicitní informace v reálném čase o zdroji a lokaci daného problému, takže jej může eliminovat v nejranější fázi návrhového procesu. 
Protože Autodesk Simulation DFM spolupracuje s CAD aplikacemi napřímo, k jeho používání stačí jen minimální zaškolení. Je možné použít jej kdykoliv a nevyžaduje od uživatelů mnoho vstupních zadání o navrhované součásti. Zároveň kontinuálně aktualizuje výpočty a poskytuje zpětnou vazbu stejnou rychlostí, jakou uživatel stačí vytvářet svůj návrh.
 

 
Publikováno: 16. 7. 2012 | Počet zobrazení: 2709 článek mě zaujal 523
Zaujal Vás tento článek?
Ano