murr Schunk

CZ PLAST slaví 15. let od svého založení

V Kostěnicích u Pardubic byla v březnu 1997 založena nová soukromá společnost CZ PLAST s ryze českým kapitálem. Během své 15 leté existence se dokázala vypracovat mezi přední české výrobce palivových a jiných speciálních nádrží, vzduchovodů, blatníků, plováků, šachet, jímek a jiných výrobků vyrobených z plastu.   

 

Na českém trhu je CZ PLAST průkopníkem metody tzv. rotačního tváření – rotomoldingu. Jde o metodu, která umožňuje vyrábět nádrže a ostatní plastové produkty nejrůznějších velikostí v malých a středních sériích. Firma zajišťuje komplexní služby dle požadavků zákazníka, od návrhu a konstrukci výrobku, přes zajištění výroby forem a výrobků, až po dodání. Flexibilita výroby oslovila zákazníky v tuzemsku i v zahraničí. Společnost CZ PLAST je od roku 2004 certifikována Českým lodním a průmyslovým registrem dle ISO 9001:2001. Spolupracuje s výzkumnými ústavy a univerzitami na poli výzkumu a vývoje materiálů a na designu výrobků. Výsledkem je mimo jiné nový patentovaný materiál pro rotační tváření CORPLASTEN, který v roce 2007 získal v Nitře Cenu veletrhu Chemplast a na 49. Mezinárodním veletrhu v Brně ocenění časopisu Technický týdeník.
Firma se pravidelně každým rokem zúčastňuje Mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře a také letos se zájemci můžou setkat se zástupci firmy na volné ploše E u stánku číslo 23.
 

 

 
Publikováno: 18. 6. 2012 | Počet zobrazení: 1829 článek mě zaujal 378
Zaujal Vás tento článek?
Ano