murr Schunk

MILLTAP 700 výjimečný příklad cíleně orientované inovační síly

První produkt společného vývoje společností DMG / MORI SEIKI, který si odbyl svůj debut na prestižním veletrhu EMO 2011 v Hannoveru je důkazem vysoké úrovně obou výrobců. Svislé frézovací a vyvrtávací centrum MILLTAP 700 dosahuje absolutně nejvyšší hodnoty ve všech procesech, a spojením svých impozantních pracovních možností a řezného výkonu představuje nepřekonatelnou úroveň výkonu v segmentu závitořezných center.  

 

Produktivita a účinnost byly vedoucími motivy vývoje stroje MILLTAP 700. Proto DMG a MORI SEIKI koncentrovali své inovační síly, a vybavily toto svislé frézovací a vyvrtávací centrum mimořádnými technickými komponenty. Vysoká rychlost obrábění, běžná v oblasti závitořezných center je tak podporovaná vysoko rychlostním měničem nástrojů. Ten umožňujícím zkrátit dobu mezi ukončením řezání jedním nástrojem a začátkem řezání následujícím nástrojem na 1,5 vteřiny, co umožňuje vysoce účinně realizovat proces obrábění. Stroj má další speciální vlastnost: kompletní pohon zásobníku – který má kapacitu 15 anebo volitelně 25 nástrojů – je integrovaný do hlavy vřetena. Hlavními charakteristickými vlastnostmi stroje v tomto kontextu jsou působivé dynamické reakce až 1,6 g lineárních os, jakož i rychloposuvy os až 60 m.min-1, co taky významně přispívá ke zvýšení produktivity.

Menší neznamená slabší   
Pří vývoji stroje MILLTAP 700 byly zohledněné taky hlediska, jako jsou provozní spolehlivost a náklady na údržbu. Trojúhelníková konstrukce lože, jakož i statický kryt osy X optimalizují tok třísek a umožňují jejich odsun souběžně s obráběním. Na výběr je umístění chladicího systému na čelní nebo zadní straně stroje. Novátorská koncepce stroje je celkově menší nejen svojí šířkou, která je o 30 % menší díky optimalizované konstrukci stolu, ale také půdorysnou plochou stroje, která je o 10 % menší ve srovnání s konkurenčními stroji.
I přes tuto kompaktnost, pracovní prostor s velikostí zdvihu osy X 700 mm a 420 mm osy Y (a zdvihem osy Z 380 mm) je štědře dimenzovaný, a navíc je zde všechno ergonomicky navrženo tak, aby byla zajištěna bezchybná přístupnost. Tuhý obráběcí stůl a veliký rozstup lineárních vedení umožňují obrábět obrobky s hmotností do 300 kg. Navíc je nabízeno více možností upínání pro maximální výrobní pružnost.
Co se týče vřetena, MILLTAP 700 zapůsobí svým vysoko momentovým 10 000 obrátkovým vřetenem, přičemž spektrum materiálů, obrobitelných na tomto stroji, je možné rozšířit volbou volitelného vysoko rychlostního vřetena s 24 000 obrátkami za minutu. Tento nový produkt společného vývoje DMG a MORI SEIKI s pohonem vřetena o výkonu 25 kW je na absolutní špičce svého segmentu. Navíc, symetrická vřetenová hlava zaručuje mimořádnou tuhost a vysokou tepelní stabilitu. K tuhosti stroje přispívá taky rám tvaru písmena C a použití robustních odlitků. Přínosem pro uživatele jsou pak nejvyšší kvalita povrchu obrobku a veliká životnost stroje.
Kromě jich zmíněných výrobních a procesních vlastností, vyniká stroj taky mimořádnými schopnostmi řízení. Použitý řídicí systém Siemens 840D solutionline s kompaktním měničem Sinamics 120 a 10” monitorem umožňuje jednoduché a účinné programování. Tento systém zaručuje přesný obrys obrobku při vysoce dynamickém obrábění, a poskytuje účinné programové sekvence. MILLTAP 700 může být volitelně vybaven funkcí Progress line, která umožňuje operátorovi jedním pohledem zjistit kromě jiných informací o stavu stroje taky zůstávající dobu obrábění a počet zůstávajících kusů obrobků v právě realizované zakázce.

Energetická účinnost
Otázku energetické účinnosti partneři DMG / MORI SEIKI vyřešili aplikací dokonalého řízení spotřeby energie. CNC řízení, ve spojení s technologií účinných pohonů zde zajišťuje o 30 % nižší spotřebu energie v přímém porovnání se stroji konkurentů.
 

 

 
Publikováno: 18. 6. 2012 | Počet zobrazení: 2028 článek mě zaujal 469
Zaujal Vás tento článek?
Ano