Vyměnitelná břitová destička s dlouhou životností

Prostřednictvím vyměnitelné destičky Dragonskin HCX 1115 přináší společnost WNT na trh novou generaci soustružnických vyměnitelných břitových destiček, která při standardním obrábění oceli ukáže svoje přednosti především tehdy, kdy jiné, běžně používané destičky, dosáhnou svého výkonového maxima. Při náročném obrábění soustružením dosahuje tato nová břitová destička až o 50 % delší životnosti, přičemž vykazuje velmi vysokou procesní spolehlivost.  

 

V podobě vyměnitelné destičky Dragonskin HCX 1115 představuje společnost WNT novou vyměnitelnou břitovou destičku typu P15 určenou pro obrábění oceli, jejíž specifickou charakteristikou je velmi vysoká otěruodolnost a procesní spolehlivost při práci za stabilních podmínek. Tento typ břitové destičky se používá tam, kde se aplikují zvlášť vysoké řezné rychlosti, a tudíž se požaduje extrémní tepelná odolnost i otěruodolnost.
Díky robustním řezným hranám je během obrábění zajištěna maximální spolehlivost i v případě vysokých řezných parametrů. Přitom lze pomocí břitové destičky HCX 1115 soustružit různé materiály – od nelegovaných a vysoce legovaných ocelí až po ocelolitinu.
Společnost WNT navíc přichází i se dvěma novými utvářeči třísek v podobě nové typové řady. Pod označením NR 14 a NR 17 uvádí tato firma na trh dvě nové hrubovací geometrie určené pro čelní a podélné soustružení, které se vyznačují vynikající kontrolou třísky při zachování velmi vysoké stability řezné hrany. Rozdíl mezi těmito utvářeči je v aplikačním použití. V případě NR 14 se jedná o geometrii, která zvlášť dobře funguje při značně velkém kolísání řezné hloubky. Typ NR 17 oproti tomu zabezpečí vysokou procesní spolehlivost při lehce přerušovaném řezu.
Za účelem výkonnostního testu nových vyměnitelných břitových destiček se v rámci provozních zkoušek společnosti WNT uskutečnil dlouhodobý test u výrobce dílů pro automobilový průmysl. Obráběnými díly byly součástky nazvané Čep a Koncovka. Test probíhal za extrémních podmínek a společně s vyměnitelnou břitovou destičkou HCX 1115 Dragnoskin se paralelně testovali i konkurenční nástroje od top dodavatelů. Tým provádějící tento test pro obrábění použil stejnou šarži obráběné oceli a identické řezné parametry.
Výsledek:
Při obrábění Koncovek činila životnost břitové destičky HCX 1115 Dragonskin 18 minut, čímž předčila nejlépe srovnatelný produkt o celých 35 %. Dosažená životnost destičky HCX 1115 Dragonskin při obrábění Čepů byla 21 minut a životnost porovnávajícího produktu byla překročena dokonce o 50 %.
Nová sorta třídy P15 cíleně doplňuje řadu soustružnických vyměnitelných destiček produktové řady WNT a zákazníkům tak nabízí ucelené řešení pro širokou oblast obrábění veškerých ocelí.                      

 

                                                                                              www.wnt.com
 

 

 
Publikováno: 12. 5. 2012 | Počet zobrazení: 1767 článek mě zaujal 298
Zaujal Vás tento článek?
Ano