its murr Schunk

Energeticky úsporná řešení s frekvenčně řízenými hydraulickými systémy

Co potřebujete, je zkušený partner disponující nejmodernějšími systémy a komponenty. Níže uvedený příklad ukazuje, jak může Parker přinést úspory energie v systému hydraulického lisu při použití energeticky úsporných technologií.  

 

1. Úspora energie – cesta Parker

  Celosvětový trh s energiemi prochází velkými změnami. Poptávka a ceny energií rostou rychleji než kdykoliv dříve a tento trend lze očekávat i do budoucnosti. Díky těmto okolnostem se úspory energie staly prioritou pro průmysl na celém světě. Bez ohledu na zdroje energie – ropa, zemní plyn nebo elektřina – lze podstatných úspor dosáhnout využitím energeticky úsporných technologií i ve stávajících průmyslových procesech.

2. Efektivní hydraulika s technologií elektronického ovládání

V každém průmyslovém procesu s proměnným zatížením, jakým je například čerpadlo v hydraulickém systému, je běžící neregulovaný motor plýtváním energií. Snížením otáček motoru v době nízké potřeby výkonu lze dosáhnout významných úspor energie. To je umožněno díky použití technologií pohonů s proměnnými otáčkami společnosti Parker. Otáčky čerpadla se přizpůsobují automaticky v závislosti na požadovaném výkonu. Frekvenční měniče Parker jsou perfektním doplňkem pro hydraulické systémy Parker.

Testy hydraulických lisovacích systémů

Testy probíhající na systému hydraulického lisu jasně ukazují, že je možné pomocí frekvenčního měniče Parker AC650V dosáhnout významných úspor energie. Výsledkem v tomto konkrétním případě byl v rámci celého cyklu lisování průměrný příkon pouze 25 kW (u čerpadla s příkonem 75 kW) ve srovnání s 38 kW příkonem u neregulovaného čerpadla.

Váš komplexní systémový partner

Parker vás podpoří při navrhování a implementaci frekvenčně řízených hydraulických systémů ve všech fázích – od počátečního plánování, měření stávajícího systému, návrhu obnovy, dokumentace a energetické certifikace.

 

3. Energeticky úsporné frekvenční měniče

• Rozsah výkonu až do 110 kW

• Dodržování mezinárodních standardů – UL/cUL, CE, EMC atd.

• Jednoduchá instalace

• Snadné použití

• Jednoduchá změna parametrů

• Snadné uvádění do provozu

• Kompaktní provedení

• 3fázové střídavé napájení

 

Úspora energie se společností Parker – skvělý nápad … www.parker.cz

 

 
Publikováno: 28. 1. 2011 | Počet zobrazení: 3650 článek mě zaujal 571
Zaujal Vás tento článek?
Ano