rosler murr Schunk

Konfekciované flexibilní kabely ReadyCable

S dalším rozšířením řady konfekciovaných flexibilních kabelů ReadyCable přichází společnost Hennlich Industrietechnik, která je výhradním zástupcem německé firmy igus GmbH pro ČR.   

 

Nabídka konfekciovaných vysoce flexibilních kabelů se rozšířila již na 1400 typů podle dvaceti výrobních standardů. Dosud společnost Hennlich Industrietechnik dodávala konfekciované kabely podle specifikace výrobních standardů společností B&R, Baumüller, Beckhoff, Berger, Lahr Control, Danaher, Morión, ELAU, Fanuc, Fagor, Heidenhain, Lenze, NUM, Rexroth, SEW, Siemens a Stöber. Nyní jsou k dispozici také nové kabely podle standardů Allen Bradley, Jetter, LTi DRiVES a Omron.
ReadyCable jsou kompletním systémovým řešením, protože využívají kabely Chainflex také od firmy igus GmbH. Kabely tak mohou být dodávány jako silové, servo, čidlové, datové nebo ovládací. Jsou primárně určeny pro použití s cyklickým namáháním na ohyb nebo ve zkrutu.
Kabely Chainflex lze dodat s pláštěm z PVC, PUR nebo TPE. To je umožňuje použít v různých prostředích. Uplatnění tak nacházejí v prostředí při teplotách od -35 do 100 °C, jsou odolné proti působení olejů, hydrolýzy, kyselého nebo zásaditého prostředí. Poloměr ohybu začíná na 7,5násobku vnějšího průměru kabelu. „Délku kabelu si může určit sám zákazník. Není přitom omezen žádným minimálním objednaným množstvím a neplatí žádné poplatky za řez,“ uvedl product manager pro kabely ReadyCable Ing. Jan Švarc z divize Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik..
Kabely Chainflex byly vyvinuty speciálně pro vedení v energetických řetězech. Všechny jsou dostupné s označením podle standardů výrobce pohonu. Pomocí digitálně řízeného vysokonapěťového testovacího zařízení je zaručena funkčnost a správná průchodnost dodaných konfekciovaných kabelů.
Hennlich Industrietechnik rovněž navrhuje a dodává konfekciované kabely, které lze využít pro speciální potřeby zákazníka. „Lze tak navrhnout i takové, které jsou osazeny netypickými konektory či speciálními kabely. Takovéto nestandardizované propojovací kabely můžeme najít např. v testovacích linkách, v prostředcích hromadné dopravy, na robotizovaných pracovištích či nestandardních výrobních zařízeních,“ uvedl Švarc. www.hennlich.cz/lin-tech
 

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2682 článek mě zaujal 576
Zaujal Vás tento článek?
Ano