rosler murr Schunk

Je snadné ovládat svůj dům a šetřit energiemi

Představte si ... jednoduchým dotykem spustíte film, necháte zatáhnout žaluzie a obklopí vás prostorový zvuk žádané hlasitosti… Po západu slunce se automaticky zapne venkovní osvětlení, celý dům se zamkne…Pokud jste mimo, lze vzdáleně nastavit topení či klimatizaci…to vše umožní chytrý domácí systém GILD.  

 

Co je chytrý systém GILD
Jde o komplexní systém inteligentní elektroinstalace, který spojuje nejvyšší nároky na komfort, ovládání, bezpečnost a design u rodinných domů i komerčních budov. Systém umožňuje ovládání všech elektrických součástí stavby, včetně regulace vytápění a zabezpečení objektu. Nabízí unikátní spojení moderní elektroinstalace, řídicího systému, zabezpečení a komerční elektroniky. Maximální variabilita a možnosti systému umožňují nasazení jak v jednoduchých instalacích (byty, rodinné domky), tak i v hotelech, penzionech nebo velkých komerčních budovách.
 
Jak systém pracuje
Řídicí a výkonové prvky systému jsou umístěny v rozvaděčích. Každý rozvaděč obsahuje řídicí jednotku, která zajišťuje obsluhu ovládacích prvků a následné ovládání silových okruhů. Všechny rozvaděče systému a jejich řídicí jednotky jsou propojeny komunikační sběrnicí, která zajišťuje okamžitý přenos informací v rámci celého objektu. Ovládací prvky systému jsou sběrnicové a nízkonapěťové, což přináší především provozní bezpečnost a snadnou instalaci. Ovládacím prvkem může být libovolný vypínač jakéhokoliv výrobce, který zaujal designem nebo barvou. Toto řešení má v celkovém důsledku elektroinstalace významný vliv na pořizovací cenu.
Systém ovládá všechny světelné a vybrané zásuvkové okruhy, žaluzie nebo rolety. Způsob ovládání každého okruhu je dán uživatelským naprogramováním. Žádný ovládací prvek nemá pevnou vazbu na konkrétní okruh. Kdykoliv lze měnit logiku ovládání a závislosti podle aktuální potřeby. Ovládat a stmívat lze jakékoliv světelné zdroje od klasických žárovek, přes úsporné až po zářivky apod.
Důležitým rysem systému GILD je otevřenost pro další funkce, které mohou být libovolně nakonfigurovány dle požadavku investora. Do systému je možno integrovat solární systémy, tepelná čerpadla, vyhřívání bazénů, sauny nebo třeba zavlažování trávníků. Všechny komponenty jsou samo-adresační, to znamená, že po zapojení (nebo výměně) se nový prvek automaticky identifikuje a začne pracovat. Základní funkce systému lze ihned po zapojení jednoduše programovat pomocí tlačítek a displeje na řídicí jednotce. Následně po dokončení stavby lze připojit k PC a dalším multimediálním prvkům a provádět pokročilé programování a monitorování nebo dálkové ovládání všech funkcí.                       

www.gildsystem.cz
 

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2581 článek mě zaujal 578
Zaujal Vás tento článek?
Ano