rosler murr Schunk

Kompaktní automatizační svorky - efektivní výstup požadovaných hodnot

Úzké analogové svorky Inline IB IL AO 2/UI-PAC od firmy Phoenix Contact jsou kompaktní alternativou pro výstup proudových a napěťových signálů. Tyto analogové svorky jsou široké pouhých 12 mm, mají dva kanály a nabízí přesnost a výkon za dostupnou cenu.  

 

Dva analogové výstupy pracují synchronně s lokální sběrnicí s rozlišením 11 bitů plus znaménko a s přesností 0,1% konečné hodnoty měřicího rozsahu. Dvouvodičový systém se používá pro připojení akčního členu. Podporuje standardní signály ±10 V, 0…10 V, 0...20 mA, 4...20 mA a ±20 mA. Pomocí proudového signálu lze spolehlivě ovládat zátěže až do 450 ohmů.
Tuto analogovou výstupní svorku ideálně doplňují kompaktní a cenově dostupné analogové vstupní svorky IB IL AI 4/I-PAC a IB IL AI 4/U-PAC. Tyto svorky umožňují měřit standardní signály 0 až 20 mA, 4 až 20 mA, 0 až 10 V a ± 10 V. Čtyři diferenciální vstupy pracují synchronně s lokální sběrnicí s dobou aktualizace procesních dat 250 µs pro všechny čtyři kanály.
Kompaktní svorky Inline jsou rychlé a spolehlivé, zmenšují potřebné množství místa v rozvaděči a zároveň snižují náklady. To umožňuje použití těchto svorek v dynamických aplikacích v oblasti strojírenství a také v sektoru vodního hospodářství a infrastruktury.

Analogová kavárna v pavilonu V
Ve spolupráci s technickým muzeem a VUT Brno připravila společnost Phoenix Contact doprovodný zábavný program v Analogové kavárně, která bude umístěná v pavilonu V.
Návštěvníci se zde budou moci občerstvit během náročného dne v příjemně stylovém a historizujícím prostředí analogového věku. Personál v Analogové kavárně bude obsluhovat v dobovém oblečení a mezitím si návštěvníci můžou prohlédnout zajímavé exponáty z historie elektrotechniky. Během dne se bude v kinokavárně promítat premiéra úvodního dílu prvního elektrotechnického českého seriálu Phoenix Contest, který bude vysílat i TV Elektrika. Žánrově jde o komediální seriál s prvky sci-fi a napětí, ve kterém se prolíná firemní dnešní realita s fikcí. V rámci vývoje děje se v seriálu budou objevovat krom profesionálních herců i současné osobnosti a postavy světa české elektrotechniky. V rámci programu analogové kavárny proběhnou také přednášky z historie rozvoje elektrotechnického průmyslu v Čechách a na Moravě, pořádané fakultou elektrotechniky VUT Brno.
Před návštěvou kavárny si určitě nezapomeňte vyzvednout bingo tiket na stánku Phoenix Contact v pavilonu P, protože v kavárně se bude hrát právě tato zábavná hra o zajímavé ceny.

Přijďte navštívit náš stánek č.47 v pavilonu P na veletrhu AMPER 2012 v Brně (20. – 23. 3. 2012). Informace k získání volné vstupenky na veletrh najdete na našich www stránkách.
Připravili jsme pro vás ve spolupráci s veletržní správou a TV Elektrika zábavně odpočinkovou zónu Phoenix Contest. Těšíme se na Vaši návštěvu.
PHOENIX CONTACT, s.r.o., Dornych 47b, 617 00 Brno
Tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, www.phoenixcontact.cz


Nové tiskárny šetrné k životnímu prostředí


V řadách tiskáren Bluemark a Thermomark přibyly novinky, které společnost Phoenix Contact bude prezentovat na svém stánku u příležitosti mezinárodního veletrhu Amper.
Tiskárna Bluemark CLED je vybavena technologií UV-LED, která zajišťuje za pomocí UV záření okamžité vytvrzení nanesené náplně v podobě zkapalněného plastu. Tiskárna se používá k potisku popisných plastových štítků UniCard pro značení svorek, vodičů a zařízení.

Přednosti tiskárny:
- nulová doba zaschnutí naneseného plastu na popisovací materiál,
- vysoká odolnost proti chemikáliím, mechanickému oděru a smazání,
- plastová náplň obsahuje výhradně rozpouštědla šetrná k životnímu prostředí,
- okamžitý tisk bez zahřívání – popsaný materiál lze ihned použít pro montáž.

Tiskárny Thermomark Card a Thermomark Roll, určené ke značení svorek, kabelů, vodičů i zařízení, využívají pro tisk na popisný materiál termotransferový tisk. Thermomark Card tiskne na plastové štítky UniCard, Thermomark Roll tiskne štítky nebo tepelně smrštitelné návleky, umístěné na rolích. Obě tiskárny mají dotykový LCD displej, kompaktní rozměry a dají se snadno přenášet. Pomocí USB portu lze obě tiskárny připojit k počítači, čímž je zajištěna snadná instalace.
Tiskárny komunikuji s vlastním projekčním a značícím software Clip Project, jež je součástí dodávky, a který umožňuje snadnou výměnu dat.

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2622 článek mě zaujal 519
Zaujal Vás tento článek?
Ano