rosler murr Schunk

Mitsubishi Electric rozšiřuje řadu HMI GOT1000

Společnost Mitsubishi Electric rozšířila řadu operátorských panelů GOT1000 o nové modely GT14, které mění standardy výkonu pro integrované terminály střední třídy o velikosti 5,7“.   

 

Operátorské panely s označením GT14 jsou HMI o velikosti 5,7“ dostupné v monochromatickém i barevném provedení obrazovky s rozlišením 320x240 pixelů. Disponují celou řadou funkcí přinášejících vyšší flexibilitu a více možností ovládání systémů. Barevná verze se může pochlubit TFT obrazovkou s 65 536 barvami, a dosahuje tak větší ostrosti obrazu v porovnání s 256 barvami, které jsou v této třídě obvyklé. Monochromatická verze přináší STN displej s 16 stupni šedi. Obě verze poskytují LED podsvícení, analogové dotykové funkce, USB port na přední straně panelu, slot na SD karty, krytí přední části panelu IP67f a možnost komunikace přes ethernet.
Mezi klíčové vlastnosti modelu GT14 patří pokročilé možnosti komunikace. Porty RS232 a RS422/485 jsou standardním vybavením, ethernet je volitelný. Panely GT14 disponují funkcí „FA Transparent“, která umožňuje připojenému PC přímo komunikovat s prvky průmyslové automatizace Mitsubishi Electric, jako jsou např. PLC, měniče a servopohony.
USB porty umožňují jednoduchý přenos operačního systému a projektových dat a rovněž připojení myši a klávesnice. Kromě obvyklého USB portu na zadní části terminálu má GT14 také jeden USB port na přední části panelu, což usnadňuje přenosy dat bez nutnosti otevření rozvaděče. Přední část panelu je chráněna krytím IP67f. Komunikační funkce pak uzavírá slot na SD kartu, díky kterému je možné provádět na SD karty sběr dat a zálohy/obnovení programů PLC a parametrů.
Panel GT14 umožňuje zaznamenávat data ze vzdáleně připojených zařízení, jako jsou např. PLC nebo teplotní kontroléry, díky vestavěné RAM, která je schopna uchovat až 2000 datových bodů. Data je možné poté ukládat a přenášet na SD karty nebo paměťová USB zařízení. Mezi další funkce patří řízení a monitorování až dvou kanálů komponentů průmyslové automatizace připojených k GT14 přes sériové nebo ethernetové rozhraní. Pro umožnění současného použití více funkcí jsou zařízení GT14 vybavena 9 MB flash pamětí.
Model GT14 je kompatibilní s nástrojem GT Works 3 pro návrh obrazovek, který poskytuje ucelenou sadu běžných funkcí, objektů a tvarů.
www.mitsubishi-automation.com

Mitsubishi Electric Corporation poskytuje vysoce kvalitní produkty korporátním i běžným spotřebitelům na celém světě. Je uznávanou přední společností v oblasti výroby, propagace a distribuce elektrického a elektronického vybavení používaného pro zpracování informací a komunikaci, ve vesmírných projektech a satelitní komunikaci, spotřebitelské elektronice, průmyslových technologiích, přenosu energií a stavebních zařízeních. Provozuje výzkumná a vývojová centra, pobočky a výrobní závody ve více než 30 zemích světa.
 

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2900 článek mě zaujal 601
Zaujal Vás tento článek?
Ano