rosler murr Schunk

Bal Seal zřizuje v Česku kancelář pro Východní Evropu

Společnost Bal Seal Engineering nedávno oznámila otevření své první východoevropské pobočky v Praze, s cílem zvýšit počet obchodních příležitostí a posílit pozice v regionu. To bude rovněž hlavním úkolem nového oblastního obchodního ředitele pro Východní Evropu.  

 

Americký výrobce pružin, těsnění a produktů pro elektromagnetické stínění se už zanedlouho po svém vzniku v roce 1958 zařadila k renomovaným světovým dodavatelům do různých průmyslových odvětví, včetně automobilového a leteckého průmyslu, energetiky, pro ropný a plynárenský průmysl až po zdravotní techniku. K dalšímu rozvoji v zemích východní Evropy by měla nyní firmě pomoci i nově otevřená kancelář na Pankráci, v blízkosti historického centra města. Umožní ji lépe uspokojovat rostoucí poptávku průmyslových firem ve východoevropském regionu, včetně Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska a také Ruska a dalších zemí.
Wayne Young, obchodní ředitel Bal Seal pro Evropu, z amsterdamské kanceláře firmy říká, že v rozhodnutí otevřít novou kancelář v Praze sehrála roli řada různých ekonomických a kulturních faktorů. „Praha je po celou dobu její více než tisícileté existence politickým, kulturním a hospodářským centrem Evropy. Považujeme tento projekt za bezpečnou investici do oblasti se stabilním sociálním a politickým systémem a silnou orientací na výzkum a vývoj,“ říká Wayne Young. Podle jeho slov vybudovala firma novou pobočku s cílem zlepšit podporu pro dosavadní zákazníky z východní Evropy a také získat nové zákazníky pro speciální pružiny využívající unikátní patentovanou technologii Bal Seal Canted Coil™, která zvyšuje jejich spolehlivost a výkon.
Kromě toho chce společnost posílit svou pozici na poli těsnicích technologií a položit „základní kámen“ pro podporu dalšího růstu v zemích východní Evropy a Ruska, Ukrajiny a Kazachstánu.

V souvislosti s otevřením nové kanceláře jmenovala firma i nového oblastního ředitele pro východní Evropu. Stal se jím Tibor Jelenek, jehož výhodou v rozvoji obchodních kontaktů bude nepochybně i znalost hned několika jazyků používaných v regionu jeho působnosti. Načasování zahájení provozu nové kanceláře přišlo podle něj ve správný čas. „Mnoho firem z USA a západní Evropy nyní přesouvá své výrobní závody do východoevropského regionu. Dělají to nejen kvůli nízkým nákladům, ale také kvůli dostupnosti velmi šikovných a vzdělaných pracovníků, kteří jim umožní dosáhnout nejvyšší produktivitu práce. A přesně to je oblast, kde jim může Bal Seal se svým týmem zkušených inženýrů a více než 120 patenty nabídnout užitečné produkty a služby pro zlepšení konkurenceschopnosti – včetně např. vývoje nových materiálů a řešení pro specifické účely či aplikace,“ konstatuje Tibor Jelenek.
Více informací o produktech a službách firmy Bal Seal získáte na www.balseal.com.
 

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2934 článek mě zaujal 565
Zaujal Vás tento článek?
Ano