rosler murr Schunk

Novinky největších lídrů v oboru

Tradiční svátek všech odborníků a fandů z oboru elektrotechniky, elektroniky, automatizace a moderních komunikačních technologií se pomalu blíží. Jubilejní 20. ročník veletrhu AMPER proběhne v moderních halách P,F a V na brněnském Výstavišti.  

 

Účast je opravdu hojná, zúčastní se více než 600 významných vystavovatelů z tradičních i nových oborů veletrhu. Prezentovat se bude opět globální elektrotechnický koncern Siemens, společnost OEZ, Turck, Phoenix Contact, Blumenbecker, Omron, B+R Automatizace, Festo, E.ON Servisní, Autocont Contorol Systém, Tečin nebo světová špička v technologiích pro automatizaci a energetiku – společnost ABB. Veletrh bude evropskou veletržní premiérou také pro společnost Noark Electric Europe, jež je součástí nadnárodního koncernu s více než 25 000 zaměstnanci. V říjnu 2011 vstoupila na český a slovenský trh a její hlavní činnost, vývoj, výrobu a distribuci elektrotechnických přístrojů a komponentů přestaví na stánku č. 15 v hale P.

Zajímavosti vystavovatelů
Tradiční dodavatel elektrotechnického materiálu, společnost Axima letos představí v hale V na stánku č. 084 novinky ze svého portfolia zaměřené na průmyslovou automatizaci, mezi které patří např. variace průmyslových rozváděčových topení německého výrobce RO/SE.
K praktickému vyzkoušení na stánku 177 v hale V bude výběr monitorovací techniky firmy Emos. Jde např. o atraktivní videotelefony s velkým 7“ barevným LCD displejem, sběrnicový systém V-BUS7 nebo průmyslové kamery CCTV využívající špičkové technologie Sony Effio. 
Festo je předním celosvětovým dodavatelem v oblasti procesní a průmyslové automatizace. Současně nabízí svým zákazníkům také školení a semináře pro rozšíření odborných znalostí. Dozvědět se více o produktech a službách Festo můžete na stánku 067 v hale V.
Tradičním vystavovatelem veletrhu je i tuzemské obchodní zastoupení portugalského holdingu Efacec. Jde o předního světového výrobce silnoproudých zařízení, transformátorů a automatizačních systémů. Své široké výrobní portfolio doplnil o kompaktní rozvaděč řady Fluofix GC s dálkovým ovládáním určený do sítí s napěťovou hladinou 38.5 kV, který zájemci najdou v hale P, na stánku č. 190.
Na venkovní ploše VP 06 předvede společnost E.ON Servisní s.r.o. ukázky práce pod napětím na linkách 22 kV, k vidění budou nejrůznější typy svítidel a světelných zdrojů pro veřejné osvětlování a principy inteligentních řídicích systémů pro veřejné osvětlení. Na stánku společnosti se pak zájemci dozvědí o novém systému dálkových odečtů - Smart metering, zeleného bonusu pro střešní FVE. Vyzkoušet si můžou elektroskůtr a mnoho dalšího. 
Významný výrobce bezdrátového ovládání, společnost Enika.CZ působí také v oblasti instalační elektroniky, osvětlovací techniky, elektromechanických součástek a nabízí i komponenty pro automatizaci. Své novinky představí v hale P, na stánku č. 82.
Švýcarský výrobce elektrických konektorů, Multi-Contact AG, bude prezentovat všechny své řady elektrických konektorů skrze české zastoupení, společnost Multi-Contact Czech c/o Stäubli Systems s.r.o. Představen bude např. nový stíněný jednopólový konektor 16BV-GS nebo modulární silový konektor (MPC), vymezený pro kolejové aplikace. Na stánku 26 v hale F se bude též prezentovat robotová divize Stäubli Robotics, která je výrobcem 6osých a SCARA robotů. 
Omron Industrial Automation Business (IAB) představí na svém stánku 17 v hale V automatizační platformu Sysmac - řízení jednoho stroje prostřednictvím jednoho připojení a jednoho softwaru.
Na veletrhu v hale P se bude prezentovat na stánku č. 178 i největší slovenský výrobce ocelových a betonových stožárů, společnost ELV Produkt a.s. Senec.
Zajímavosti na veletržní půdě v hale V předvede na svém stánku č. 61 i společnost Leonardo Technology s expozicí koncipovanou na lasery pro značení do lakovaného kartonu, skla, etiket nebo kovu.
Z oblasti elektrotepelné techniky představí společnost Danfoss s.r.o. v hale P, stánek č. 22 ucelená řešení Devi. Jde o topné systémy v kombinaci s inteligentní regulací termostatů nebo za pomocí vyspělého bezdrátového systému. Firma Lintech v hale F na stánku 110 se zabývá laserovou technologií, stavbou jednoúčelových strojů a zakázkovou výrobou. Společnost na veletrhu nabídne službu zakázkového značení výrobků a dílů, výrobu razidel, identifikačních a výrobních štítků včetně výroby ovládacích panelů. A nejen společnosti, které se zabývají elektronikou a elektrotechnikou budou přítomní na veletrhu. Jedna z prestižních automobilek, francouzský Peugeot, představí na svém stánku hybridní dieselovou novinku Peugeot 3008 Hybrid4, o které se podrobněji dočtete na str.48,49.

Navštivte zajímavé konference a semináře
Návštěvníci nejen z řad odborné veřejnosti se mají možnost přímo na výstavišti zúčastnit mnoha zajímavých konferencí a seminářů:
20. března: seminář „Nové normy pro uzemňování a návrh el. instalací“
                    konference „Perspektivy elektromobility“
                    konference „Perspektivy automatizace“

21. března: seminář „Elektronické součástky a aplikace @ AMPER 2012“
                   seminář „Ochrana před bleskem po změnách ČSN EN  62305“
                   konference „Inteligentní budovy 2012“
                   konference „Poplachové systémy - projektování a integrace v prostředí staveb“
                                                             
22. března: seminář „Cesty světla – nejkontroverznější témata v oblasti osvětlování“
                   seminář „DPS a vše kolem nich @ AMPER 2012“
                    seminář „Požární bezpečnost kabelových tras ve smyslu vyhl. MV 268/2011 Sb. a navazujících předpisů a norem - praktické užití při projektování a realizaci staveb“
                   konference „Energie pro budoucnost VI - Progresivní řešení energetické hospodárnosti provozu domácností“
                  konference „Moderní měřicí technika“
23. března: seminář „Spolehlivost v elektrotechnice 2012“ a další.

Další zajímavosti na trhu
Speciální pozornost bude opět věnována e-mobilitě, kde kromě konference „Perspektivy elektomobility“ proběhne přímo na veletrhu výstava e-mobilů. Novinkou letošního ročníku je volba ELEKTROMOBILU ROKU 2012. Odborná komise složená z motoristických a odborných elektrotechnických novinářů bude hodnotit nejen automobil jako takový, ale také progresivní technologie, inovace a přínos v oblasti elektromobility. Nominované vozy se rekrutují od výrobců automobilů prestižních značek, které již uvedly elektromobil na evropský trh. V rámci veletrhu se budou moci návštěvníci seznámit s nominovanými vozy a také si je osobně vyzkoušet.
Kromě toho si budou moci také vyzkoušet „INTELIGENTNÍ DŮM V PRAXI“, který připravila společnost Estelar v hale V, stánek č. 154. V rámci tohoto projektu si lze na vlastní dotek vyzkoušet, jaký je život v chytrém domě vybaveném inteligentní elektroinstalací, seznámit se s ovládáním celého domu prostřednictvím televize, iPadu nebo mobilního telefonu.
Nejen prezentace novinek a navázání nových obchodních kontraktů, ale také možnost poznat a oslovit mladé talentované lidi z oboru, najít vhodné potenciální zaměstnance – i to je nově součástí veletrhu AMPER 2012.
Toto setkání zástupců firem, odborných škol a studentů – AMPER CAREER DAY proběhne v pátek 23. 3. 2012 a nabízí jedinečnou příležitost pro navázání komunikace s potenciálními budoucími zaměstnanci vzdělanými v daném oboru a prostor pro přímou konfrontaci s požadavky a názory uchazečů z oboru.
V rámci veletrhu proběhne rovněž tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER 2012. Do soutěže je přihlášeno 28 exponátů, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru. Hodnocení exponátů bude provádět odborná komise letos v novém složení pod vedením Prof. Ing. Radimíra Vrby, CSc.
Více informací o doprovodných akcích na veletrhu najdete na www.amper.cz.


 

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2445 článek mě zaujal 499
Zaujal Vás tento článek?
Ano