EDF murr Schunk

Přesná detekce pomocí laserového senzoru HG-F

Dosah až tři metry, kompaktní tělo, robustní hliníkový kryt a snadné nastavení jsou jen některé z vlastností nového laserového snímače vzdálenosti HG-F.

 

Panasonic Industry představuje nový laserový měřicí senzor HG-F, který dokáže spolehlivě detekovat objekty až na vzdálenost tří metrů pomocí technologie ToF (Time of Flight). To znamená, že senzor může být instalován i v dostatečné vzdálenosti od měřeného objektu, aby operátoři nebo ramena robotů mohli volně pracovat.
Dlouhý dosah snímače HG-F zajišťuje také volnost při navrhování: instalace na určitou vzdálenost umožňuje měřit i velké obrobky nebo výrobky různých výšek na lince.
Jako laserový snímač využívá HG-F technologii ToF a spadá do laserové třídy 1. Výhodou této třídy laseru je jednak to, že nejsou nutná žádná speciální ochranná zařízení, na druhé straně viditelný laserový paprsek umožňuje rozpoznat měřenou polohu na první pohled, což je užitečné při nastavování senzoru. Kromě toho má snímač speciální instalační režim, který díky zesílení intenzity světla usnadní uvedení do provozu.
Další výhodou laserového měření je skutečnost, že laserový paprsek potřebuje jen velmi úzký průchod k obrobku. Díky tomu je ideální pro aplikace, kde je pro optické měření k dispozici málo místa.

Odolné řešení snímání
HG-F byl navržen v kompaktním, lehkém a vysoce pevném pouzdře z hliníkového odlitku, které má rozměry pouze 20 x 44 x 25 mm. Je tedy vhodný pro provoz v náročných prostředích s limitovaným místem pro vestavbu. Vzhledem k tomu, že bod paprsku je ve srovnání s běžnými snímači vzdálenosti s nastavitelným dosahem menší, lze snímač instalovat i do velmi úzké mezery ve stroji.
Dalším prvkem pro snadnou instalaci je digitální displej na senzoru. Vedle tří tlačítek lze na senzoru číselně nastavit požadovanou měřicí vzdálenost a displej poskytuje okamžitou zpětnou vazbu o vzdálenosti.

https://industry.panasonic.eu/cs

 
Publikováno: 1. 5. 2023 | Počet zobrazení: 75 | Počet přeposlání: 0 článek mě zaujal 6
Zaujal Vás tento článek?
Ano