asseco Aimtec murr

Nové chillery TopTherm VX25 od Rittalu

Obráběcí stroje jsou závislé na přesném řízení teploty založeném na chlazení kapalinou, pouze tak lze dosáhnout požadované přesnosti obrábění. Nové chillery Rittal TopTherm v systémové skříni VX25 vysoké požadavky na přesné řízení teploty splňují při jedinečně malém půdorysu.

 

Chlazení kapalin je jedním ze základních předpokladů bezproblémového provozu v mnoha průmyslových výrobních procesech. Zejména obráběcí stroje musí mít přesné řízení teploty, aby bylo možné přesné obrábění kovových obrobků. Nové chillery Rittal TopTherm v systémové skříni VX25 toto kombinují s jedinečně malým půdorysem: Jsou vhodné pro kompaktní a flexibilní zabudování do řadové sestavy systémových skříní VX25 a zabírají o 34 procent méně podlahové plochy. Nová technologie ventilátoru, optimalizace softwaru a vylepšený výměník tepla snižují uhlíkovou stopu až o 35 procent. Díky mikrokanálové technologii je dosaženo plného chladicího výkonu s o 55 procent menší náplní chladiva.

Vyšší přesnost, vysoká dostupnost
Nové chillery jsou nabízeny ve čtyřech výkonových třídách od 8 do 20 kW. Regulace teploty se standardní hysterezí pouze ±1 K zajišťuje vysokou přesnost obrábění. Bezpečnostní funkce, jako jsou přetlakové ventily, snímače průtoku, sledování hladiny v nádrži a elektronické rotační pole, zajišťují vysokou disponibilitu stroje. Chillery TopTherm VX25 jsou navíc vybaveny vestavěným ethernetovým portem (Remote Monitoring) pro rychlou, uživatelsky přívětivou konfiguraci, parametrizaci a záznam teploty. Integrace s nadřazeným řídicím systémem (MIS/PLC) zaručuje maximální spolehlivost procesu. Konfigurace a uvedení do provozu jsou realizovány rychle, pohodlně a bez nutnosti speciálních znalostí programování prostřednictvím integrovaného webového serveru. Nové chillery TopTherm VX25 jsou tak připraveny na Průmysl 4.0.
S klíčovými funkcemi podporujícími spolehlivý proces chlazení již integrovanými do základního vybavení lze chillery TopTherm VX25 dodávat přímo ze skladu. Bifrekvenční provedení (napájení 50/60 Hz) znamená, že chillery jsou ideální pro mezinárodní použití. Dalšími výhodami pro uživatele je globální dostupnost servisu a výběr servisních smluv šitých na míru.

Efektivita od plánování až po provoz
Rittal nabízí četné softwarové nástroje pro podporu efektivního plánování projektů – v každé fázi a v celém procesním řetězci od inženýringu, přes nákup a výrobu až po provoz a IT. Seznam softwarových modulů zahrnuje vysoce kvalitní 3D data zařízení (Cadenas), online platformy pro konfiguraci chillerů i skříní a cloudová řešení pro elektrickou dokumentaci na dílně. Prostřednictvím digitální kapsy pro schémata zapojení (Rittal ePocket) mají operátoři okamžitý přístup ke všem základním informacím, jako jsou výkresy elektrických obvodů, hydraulická schémata (P+ID) a předdefinovaná makra Eplan, a mohou také nahrávat další data a dokumenty. relevantní pro jejich individuální projekt. To urychluje procesy a zvyšuje produktivitu.

www.rittal.cz
Foto: Rittal

 
Publikováno: 31. 10. 2022 | Počet zobrazení: 260 článek mě zaujal 63
Zaujal Vás tento článek?
Ano