EDF murr Schunk

Švýcarské inovace v Brně již podruhé

Letošní brněnský MSV přináší další významnou mezinárodní akci. Druhý ročník setkání SWISS INNOVATION FORUM Get Inspired! – se bude konat za účasti tří švýcarských velvyslanců.

 
Historie bilaterálních setkávání zástupců švýcarských firem a obchodní komunity v rámci MSV organizovaných HST Obchodní komorou Švýcarsko-Česká republika je velmi dlouhá. Za více než dvacet let se podařilo vytvořit účinnou platformu pro setkávání zástupců podnikatelské komunity obou zemí, státní správy a dalších organizací. Díky této aktivitě v rámci tzv. business breakfast se povedlo posílit nejen obchodní vztahy mezi firmami, ale i prezentovat inovativní projekty z obou zemí.

„Na tyto úspěšné akce jsme v minulém roce, společně s našimi partnery Switzerland Global Enterprise a HSSR Obchodní komorou Švýcarsko-Slovenská republika, navázali prvním ročníkem a novým formátem setkání, které jsme pojmenovali SWISS INNOVATION FORUM Get inspired!. Z jeho názvu vyplývá, že hlavním tématem jsou inovace a možnost inspirovat se u úspěšných švýcarských firem,“ vysvětluje Markéta Čapková, jednatelka HST.
„V letošním roce chceme návštěvníky MSV pozvat na zajímavé prezentace firem ABB, Basler und Hofmann a Endress + Hauser a rovněž na následnou panelovou diskusi. V průběhu akce, která se bude konat 5. října od 9.30 v sále P1 pavilonu P, se také představí kolaborativní robot od společnosti ABB, který bude návštěvníkům připravovat švýcarskou kávu Nespresso,“ dodává Markéta Čapková.

Celou akci zahájí švýcarský velvyslanec v České republice J. E. Philippe Guex společně se švýcarským velvyslancem na Slovensku J. E. Peterem Nelsonem, key note přednese Albert Hilber z Basileje. Mezi panelisty nebude chybět ani Hugo Allemann ze společnosti Bystronic a KPMG Slovakia bude reprezentovat Pavol Adamec.
Celou akci oficiálně uzavře švýcarský velvyslanec v Polsku J. E. Fabrize Filliez. Po skončení bude následovat networkingový oběd, v jehož průběhu bude možné navázat nová obchodní spojení a vyměnit si zkušenosti z oblasti inovací.

Jan Přikryl
 
Publikováno: 31. 10. 2022 | Počet zobrazení: 146 článek mě zaujal 27
Zaujal Vás tento článek?
Ano