murr

Oceánský kolos přivítá první pasažéry

V březnu se vydá na svou panenskou plavbu obří výletní loď Wonder of the Seas, která se pyšní titulem aktuálně největší výletní lodě na světě.

 

Vypadá trochu jako plovoucí Disneyland (nabízí mj. nejvyšší skluzavku mimo pevninu, park s živými rostlinami, kolotoč nebo Bionic Bar s robotickou obsluhou), což ji však neubírá nic na parametrech, které jí vysloužily umístění v Guinnessově knize rekordů. V portfoliu rejdařské společnosti Royal Caribbean, která je jejím vlastníkem, jde už o pátého zástupce třídy Oasis, kam patří i předchozí největší výletní lodě světa, jako Harmony of the Seas či Symphony of the Seas. Ale Wonder of the Seas (Zázrak moří) je z nich se svými 362 m délky a šířkou 64 m největší. Tomu odpovídá i jeho přepravní kapacita. Na svých 18 palubách propojených 24 výtahy pojme téměř 7 tis. cestujících a 2300 členů posádky. Plout může rychlostí 22 uzlů (ca 40 km/h).
Na moře nicméně poprvé vyplul už loni, aby konstruktéři podrobili plavidlo desítkám testů a množství inspekcí, které mají prověřit odolnost konstrukce, než na palubu nabere své první pasažéry. Úspěšné absolvování zkušební plavby, při níž během čtyř dnů zdolala asi 1550 námořních mil (zhruba 2870 km), představuje pro největší výletní loď světa významný milník. Oficiální první plavba čeká kolos až nyní, kdy se v březnu vydá z Floridy do Karibiku, v květnu má navštívit v rámci středomořského turné i Evropu.

Foto: Royal Caribbean

 
Publikováno: 12. 4. 2022 | Počet zobrazení: 525 článek mě zaujal 127
Zaujal Vás tento článek?
Ano