IBM Rosler murr Schunk

Pneumatiky přímo pro elektromobily

Výrobce pneumatik Goodyear vyvinul první pneumatiky pro elektromobily, které by měly řešit současné potíže, jako je např. rychlejší opotřebovávání běhounu kvůli vyšší hmotnosti elektrických vozidel.

 
Goodyear novinku charakterizuje jako ultra vysoce výkonnou celoroční pneumatiku, která poskytuje řidičům elektromobilů vyšší odolnost vůči opotřebení běhounu a tichou jízdu. K tomu jim slouží např. technologie SoundComfort, fungující jako vestavěná zvuková bariéra, pomáhající snižovat hluk z vozovky.
Pneumatika je navržena s asymetrickým dezénem a specializovanou směsí běhounu, které zlepšují trakci a poskytují lepší ovladatelnost vozu na mokré i suché vozovce. Jako první si novou pneumatiku nazvanou ElectricDrive GT, která bude nejdřív dostupná na trzích USA, budou moci vyzkoušet majitelé vozidel Tesla. První verze bude k dispozici ve variantě 255/45R19 104W XL, ale ještě během letošního roku by se měl segment pneumatik ElectricDrive rozšířit o další modely a velikosti pro pokrytí další palety elektromobilů.
Foto: Goodyear
 
Publikováno: 12. 4. 2022 | Počet zobrazení: 533 článek mě zaujal 109
Zaujal Vás tento článek?
Ano