murr Schunk

Adast se chce zaměřit na vodík

Výrobce čerpacích stojanů Adast z jihomoravského Adamova slaví 60 let a do další dekády vstupuje s novým vedením i ambiciózními plány. Chce se výrazně zaměřit na alternativy současných paliv, primárně pak na vodík.

 
Hlavní aktivitou skupiny Adast je výroba stojanů pro čerpací stanice, která nyní tvoří 80 % tržeb. Kromě toho se intenzivně věnuje vlastnímu vývoji nových produktů spojených s alternativami klasických fosilních paliv, nedávno např. představila novou mobilní CNG stanici. Třetím pilířem je zbrojařská výroba, jedna z dalších aktivit sedmi současných firem skupiny, kde se uplatňuje výhoda extrémní přesnosti obráběcích strojů Adast.
Skupina aktuálně zaměstnává téměř 100 pracovníků, ale jejich počet bude o třetinu navyšovat, což umožní nejen efektivněji využít stávající stroje, ale i lépe pracovat s automatizací výroby, jejíž efektivitu navýšila už letos, když pořídila 10 nových strojů pro výrobky do zbrojařského průmyslu. Pro další roky firma plánuje výrazné rozšíření aktivit na zahraničních trzích, a velký potenciál vidí zejména v očekávaném růstu obliby vodíku.
 
Publikováno: 15. 12. 2021 | Počet zobrazení: 281 článek mě zaujal 50
Zaujal Vás tento článek?
Ano