Rosler murr Schunk

Nástupce „černého jestřába“

Lockheed Martin a Boeing debutují s pokročilým útočným vrtulníkem Defiant X vyvíjeným pro americkou armádu jako náhrada za stroje BlackHawk.

 
Firmy poodhalily projekt pokročilého vojenského vrtulníku Defiant X, který byl vyvinut pro soutěž US Army FLRAA (Future Long-Range Assault Aircraft), jako nejrychlejší a nejmanévrovatelnější útočný vrtulník v historii, který nyní testuje v digitálním bojovém prostředí. Cílem je vytvořit víceúčelový stroj střední třídy s dvojnásobnou rychlostí a dosahem oproti nyní používaným. Má být nenápadný, rychlý a dobře vyzbrojený, schopný manévrovat vysokou rychlostí a proniknout na nepřátelská území v malé výšce, aby doručil nebo vyzvedl jednotky a vybavení.
Defiant X vypadá podobně jako demonstrátor SB 1 Defiant, na jehož prototypu je založen, ale má ostřejší příď, aerodynamičtější drak a gondola motoru byla vylepšena kvůli snížení tepelné stopy stroje, který používá koaxiální hlavní rotory a vzadu tlačnou vrtuli. Tím se eliminuje riziko zablokování listu a nerovnoměrných zdvihových sil při vysokých rychlostech jako u konstrukcí s jedním rotorem, zatímco při nízkých rychlostech umožňují koaxiální rotory zachovat dobré letové vlastnosti.
 
Publikováno: 23. 3. 2021 | Počet zobrazení: 810 článek mě zaujal 174
Zaujal Vás tento článek?
Ano