asseco Aimtec murr

VW zahájil výrobu klíčového ID.3

Koncem ledna zahájila tzv. Skleněná manufaktura v Drážďanech sériovou výrobu plně elektrického modelu ID.3. Jde tak globálně o čtvrtý závod VW, který produkuje vozy na modulární platformě MEB.

 
Od otevření Skleněné manufaktury v roce 2001 se v ní vyráběly luxusní sedany Phaeton, Bentley Flying Spur, a od roku 2017, kdy přešla jako první výrobní závod VW kompletně na elektromobilitu, model e-Golf a nyní ID.3. Výrobní areál byl přizpůsoben požadavkům platformy MEB, a drážďanská továrna se stane pilotním závodem pro vývoj nových technologií a jejich zavádění do procesů sériové výroby.
Koncern zároveň zvyšuje objem výroby elektromobilů v Cvikově i v obou svých čínských závodech v Antingu a Fo-šanu. Na výrobu vozidel na MEB se již připravují i další závody: Emden a Hannover v Německu a Chattanooga v USA.
Ve Skleněné manufaktuře se má zákazníkům předávat výrazně více vozidel, takže bylo nedávno vybudováno druhé předávací centrum, což je v autoprůmyslu jedinečné, s cílem dosáhnout od příštího roku 9700 předaných vozů ročně.
 
Publikováno: 23. 3. 2021 | Počet zobrazení: 726 článek mě zaujal 177
Zaujal Vás tento článek?
Ano