murr Schunk

Češi pomohou vyrobit nové vlaky pro Paříž

Sdružení výrobců železničních vozidel Alstom a Bombardier představilo první novou jednotku RER NG pro provoz vlaků ve francouzské metropoli a jejich příměstských tratích.

 
Kontrakt v rámcové hodnotě 2,75 mld. eur na 125 sedmivozových a 130 šestivozových jednotek, který získaly společně Alstom a Bombardier, je jedním z vůbec největších v historii francouzské železnice. První z moderních jednotek RER NG, které se vyrábějí zčásti i v ČR, již obě firmy představili společnosti Île de France Mobilités, která zabezpečuje dopravu v Paříži a okolí.
První objednávka na 15 delších (130m) a 56 kratších (112m) souprav je již hotova. Vlaky, které Francouzské státní dráhy SNCF nasadí postupně na linky D a E, jsou vylepšenými nástupci jednotek Regio 2N od Bombardieru a X’trapolis od Alstomu. Jsou upravené pro zvládnutí co největšího počtu pasažérů s odpovídajícím cestovním komfortem – nabídnou pohodlný interiér a např. nástup i výstup budou usnadňovat 2 m široké dveře. Na zakázce se poměrně významným způsobem bude podílet i český průmysl: Skříně těchto vlakových souprav se kompletně svařují v továrně firmy Bombardier v České Lípě. Firma se již dříve podílela např. i na dodávkách pro pařížské metro.
 
Publikováno: 16. 11. 2020 | Počet zobrazení: 562 článek mě zaujal 117
Zaujal Vás tento článek?
Ano