rosler murr Schunk

Citlivá chapadla s dlouhým zdvihem pro UR

Poprvé v historii nabízí společnost SCHUNK robustní mechatronické chapadlo s dlouhým zdvihem EGL, které slouží k zakládání do obráběcích strojů. Je určeno pro lehké roboty Universal Robots.

 

Chapadlo se zdvihem 42,5 mm na prst je volně programovatelné a nabízí variabilní uchopovací síly v rozmezí 50 až 600 N. Co se týče ramen Universal Robots, určil SCHUNK nová měřítka flexibility, síly a funkčnosti pro chapadlo Plug & Work ať už v čistém nebo drsném pracovním prostředí. Inteligentní chapadlo dokáže spolehlivě manipulovat s různými díly o hmotnosti až 3 kg – ať už jde o díly, které jsou citlivé na deformaci, nebo pevné. Tuhé hliníkové tělo, stabilní vedení a bezkomutátorový servomotor zajišťují vysokou robustnost, neměnné uchopovací síly v rozsahu celého zdvihu a spolehlivý provoz při minimální údržbě. V případě výpadku napájení zajistí elektronicky aktivovaná brzda zachování pozice prstu chapadla.

Minimální úsilí při uvedení do provozu
Startovací sada SCHUNK EGL obsahuje inteligentní servochapadlo s vhodnými přírubami, kabely, normované díly a URCaps plugin, který zásadně zjednodušuje programování mechatronického siláka. Díky chytrým a snadno srozumitelným funkcím na známém UR rozhraní a předem nakonfigurovaným parametrům lze chapadlo uvést do provozu a naprogramovat do 15 minut. Na požádání lze startovací sadu vybavit univerzálními prsty a upínacími vložkami. Tato startovací sada umožňuje obzvlášť rychlou manipulaci při zakládání lehkými roboty Universal Robots do obráběcích strojů. V porovnání s běžnými chapadly se díky technickému vylepšení sníží čas na uvedení do provozu a programování z jednoho či dvou dnů na méně než 60 minut.

Kompletní program uchopovacích systémů
Portfolio SCHUNK Plug & Work pro Universal Robots obsahuje kolaborativní chapadla, pneumatická a elektrická chapadla, snímače a výměnné systémy. S maximální uchopovací silou 140 až 930 N a zdvihy v rozmezí 6 až 42,5 mm dokáže pokrýt širokou škálu úloh jak v běžné automatizaci, tak i v oblasti kolaborativních aplikací. Rozsah uchopovacích systémů je vhodný jak pro začátečníky na poli automatizace, tak pro experty ve strojírenském, automobilovém a elektrotechnickém průmyslu – současně ale i pro mnoho dalších průmyslových odvětví, která se chtějí otevřít potenciálům automatizace s UR. Všechna rozhraní jsou vzájemně kompatibilní, ať už se jedná o chapadla, rychlovýměnné systémy nebo snímače síly/kroutícího momentu. Vstupy URCaps navíc usnadňují programování.

 
Publikováno: 16. 11. 2020 | Počet zobrazení: 713 článek mě zaujal 133
Zaujal Vás tento článek?
Ano