MURR2 Schunk

Světově nejrychlejší IT rack

Společnost Rittal představuje nově vyvinutý modulární systém VX IT pro serverové a síťové racky. To umožňuje zřídit nové IT infrastruktury bezprecedentní rychlostí – od jednotlivých síťových racků až po kompletní datová centra.

 

Nová generace IT racků s názvem VX IT je koncipována jako univerzální modulární systém a byla navržena pro všechny běžné aplikace. Díky své univerzálnosti je vhodná pro použití jako síťový a serverový rack. K dispozici je velký výběr výškových jednotek od 15 do 52 U. Uživatelé jej mohou nasadit pro zajištění okrajových instalací, podnikových datových center se sadou chlazení, modulárních IT kontejnerů, energeticky efektivních kolokačních datových center a největších hyperscalových datových center.

Výhody pro zákazníka
Rychlejší, snadnější a bezpečnější s digitalizací: Online konfigurátor: www.rittal.com/vx-it provede uživatele krok za krokem výběrem komponentů a provádí také kontrolu věrohodnosti.
Celý proces od výběru, konfigurace, objednání, až po doručení je digitálně podporován a transparentní. Během procesu konfigurace je 3D model postupně vytvářen a dodáván s příslušenstvím. Po dokončení je klientovi k dispozici 3D model. Individuálně navržená verze IT racku je vyráběna ve velmi vysoké kvalitě v nejmodernějším výrobním zařízení.
Navíc byly všechny varianty VX IT navržené s konfigurátorem již testovány a certifikovány se všemi jejich komponenty v souladu s mezinárodními standardy, jako jsou UL 2416, IEC 60950 a IEC 62368. Zákazník tudíž nepotřebuje žádnou další certifikaci pro plně nakonfigurovaný systém. To znamená maximální svobodu a bezpečnost při nastavování nových IT infrastruktur. Díky tomuto řešení mohou IT manažeři ušetřit drahocenný čas při plánování a pořizování skříně, přičemž je zajištěno, že všechny komponenty jsou zpracovány tak, aby byly dohromady kompatibilní.

Maximální kompatibilita a spolehlivost do budoucna
Důležité informace pro stávající zákazníky: VX IT nabízí kompatibilitu se stávajícími systémy Rittal RiMatrix a dalšími IT infrastrukturami, které byly implementovány s komponenty Rittal. Tímto způsobem je možné nahradit jednotlivé komponenty ve stávajících datových centrech a také podle potřeby rozšiřovat datová centra. Například společnosti mohou rozšířit stávající instalace RiMatrixu o nové VX IT a také použít komponenty specifické pro VX IT za účelem chlazení, UPS nebo monitorování. Tím je zajištěna bezpečnost investic do stávajících datových center Rittal.

Rychlá montáž bez použití nástrojů
Každý, kdo pracuje v datovém centru, chce chytře navržené a snadno použitelné řešení. Rittal důsledně dodržoval tento princip při vývoji VX IT. Skříň je nainstalována z velké části bez nástrojů pomocí časově úsporné technologie „snap-in“. Výškové jednotky a vzory roztečí jsou označeny, což usnadňuje nastavení vzdálenosti 19 palců mezi úrovněmi. Všechny ploché části, jako jsou boční stěny nebo střešní panely, lze rychle a snadno připevnit pomocí západek a polohovacích pomůcek. Nové svisle dělené boční stěny, které jsou k dispozici jako příslušenství, poskytují uživatelům vylepšený přístup, což zrychluje instalaci a servis. Svisle členěné boční stěny jsou vybaveny jednoduchými závěsy, takže je lze otevírat jako dveře a také velmi snadno odstranit. Kromě toho jsou k dispozici vodorovně rozdělené boční stěny, což také usnadňuje přístup např. k serverům.

Stabilní a odolný až do 1800 kg
Další klíčovou vlastností VX IT je jeho vysoká stabilita: Díky vylepšené konstrukci rámu dosahuje IT rack v 19palcovém vertikálním profilu větší stabilitu než jeho předchůdce. Nosnost byla prokázána interními testy, ale také externí certifikací Underwriters Laboratories (UL). K dispozici jsou dvě verze: Skříň „VX IT standard“ umožňuje statické zatížení 1500 kg podle zkušebního postupu Rittal nebo 1200 kg podle certifikace UL. Varianta „VX IT dynamic“ umožňuje zatížení 1800 kg podle zkušebního postupu Rittal nebo 1500 kg podle certifikátu UL.

Vše, co rack potřebuje
Pro individuální rozšíření je k dispozici široká škála příslušenství, která zahrnuje možnosti pro dveře a boční stěny, jakož i pro podlahu a střechu, ale také inovace, jako je nová LED lišta pro zobrazení stavu. Mezi další příslušenství patří výsuvy a pomůcky pro správu kabelů a řešení pro monitorování, napájení a správu aktiv v IT stojanu. Komponenty, jako jsou PDU, systémy UPS, chladicí systémy IT a monitorovací řešení, jsou k dispozici pro vnitřní vybavení, jakož i moduly pro včasnou detekci a hašení požáru.

www.rittal.cz

„Do vývoje byly začleněny všechny zkušenosti získané z mnoha IT projektů po celém světě. VX IT znamená rychlost, flexibilitu a modularitu a také určitou jistotu, že naši zákazníci budou ideálně vybaveni pro každý možný budoucí scénář v IT oblasti,“ říká  Uwe Scharf, ředitel oddělení IT, průmyslu a marketing v Rittalu.

 
Publikováno: 16. 11. 2020 | Počet zobrazení: 161 článek mě zaujal 29
Zaujal Vás tento článek?
Ano