rosler murr Schunk

Nejen litá, ale také kovaná kola

Česká společnost Mako Car se vypracovala na výhradního dovozce litých kol renomovaných značek, jako jsou německá Tomason, italská GMP, americká Vossen a tchajwanská Concaver.

 

Z čtveřice nabízených značek firma nejvíce prodává italská hliníková kola GMP, jejichž výrobce kombinuje elegantní design s vysokou kvalitou zpracování. A že jsou kola bezpečná, potvrzuje certifikace německé zkušebny TÜV. Litá kola Tomason se výrazně odlišují od běžné produkce. Svým nezaměnitelným vzhledem a rozumnou cenou jsou vyhledávaná především tuningáři. Značka Concaver je v portfoliu firmy novinkou. Hybridní konstrukce kol zaručuje výjimečnou bezpečnost a pevnost v kombinaci s nízkou hmotností, což dokládá i homologace TÜV.

Kovaná kola
Nejexkluzívnější značkou v nabídce jsou kovaná kola Vossen, určená pro výraznou individualizaci vozidla. Jde o luxusní zakázkovou výrobu. Tato kola jsou ve srovnání s litými disky, lehká a přitom extrémně pevná, proto se hodí na vysoce výkonné vozy. Nepřeberné množství designů od 19“ do 24“ je nabízeno s různými typy povrchů. Proces kovaných kol vzniká postupným frézováním odlitku ze slitiny hliníku a hořčíku.

Rozšiřovací podložky
Jak sdělil na tiskové konferenci jednatel firmy Martin Makovička, kromě litých kol je v nabídce i veškeré příslušenství, mezi něž patří krytky kol, pojistné šrouby nebo senzory tlaku, ale také rozšiřovací podložky na legální tuningové úpravy rozšíření nápravy. To vše pod hlavičkou firmy Alutechnik, která jako jediná v ČR disponuje příslušnou homologací, tudíž je možné podložky zapsat do TP vozidla.
Všechna nabízená kola, jichž prodá firma ročně na 15 tis. kusů, disponují příslušnou homologací a schválením ministerstvem dopravy.

 
Publikováno: 11. 9. 2020 | Počet zobrazení: 675 článek mě zaujal 140
Zaujal Vás tento článek?
Ano